Žilina/Prešov 22. marca 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Považské múzeum v Žiline v spolupráci so Žilinskou diecézou pripravilo aj tento rok pobožnosť Krížovej cesty. Podujatie sa v areáli Budatínskeho parku uskutoční počas Kvetnej nedele 25. marca o 14.00 h. Úvodné slová odznejú v Kaplnke Budatínskeho hradu a pokračovať sa bude 14 zastaveniami v parku. Pobožnosť krížovej cesty povedie Zdeno Pupík, riaditeľ Inštitútu Communio.

Ilustračné foto

Živá Krížová cesta sa v tomto roku opäť, už po ôsmykrát, uskutoční v centre Prešova na Veľký piatok 30. marca o 10. hodine. Sledovať ju bude možné aj v živom internetovom prenose. Ide o vysoko emotívne spracovanie tradičného biblického príbehu, ktoré  pripravilo mesto Prešov s amatérskymi hercami z farnosti Nižná Šebastová, s dobrovoľníkmi z neziskovej organizácie Oáza – nádej pre nový život a s členmi Združenia kresťanských seniorov Slovenska.
Autentické zobrazenie štrnástich zastavení Krížovej cesty sa začne na pešej zóne, pred Mestským úradom Pilátovým súdom. Diváci uvidia aj Ježišovo bičovanie a mučenie, v sprievode sa potom pôjde cez prepojovaciu komunikáciu medzi konkatedrálou sv. Mikuláša a južným parkom na Hlavnú ulicu. Aj na nej zažijú diváci jednotlivé biblické udalosti – pády Ježiša pod krížom či stretnutie s Veronikou, ktorá mu podá ručník.
Cez  Svätoplukovu ulicu sa sprievod presunie do Záhrady umenia, kde sa uskutoční scéna ukrižovania, sňatia z kríža a uloženia Ježišovho tela do hrobu. Piatkové autentické, živé stvárnenie biblickej Krížovej cesty bude z centra Prešova vysielané aj na internetovom streame.
 
Príspevok Krížové cesty chystajú v Kaplnke Budatínskeho zámku i v centre mesta Prešov zobrazený najskôr Hlavné správy.