Hämeenlinna 8. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP Suvad Mrkonjic/TT News Agency via AP)
 
Slovenský hokejista Filip Krivošík predĺžil zmluvu s účastníkom najvyššej fínskej súťaže HPK Hämeenlinna o ďalší rok. Devätnásťročný útočník odohral v tejto sezóne za seniorský tím 13 zápasov so ziskom 3 bodov (1+2). Tri štarty pridal medzi juniormi

Na snímke Filip Krivošík

“Som nesmierne rád, že som sa rozhodol pre ‘fínsku cestu’. Sezónu som odštartoval v seniorskom mužstve HPK a myslím si, že herné výkony z mojej strany boli na slušnej úrovni. Pochopiteľne, vždy to môže byť ešte aj lepšie. Urobil som však veľmi výrazný a verím, že aj dobrý krok, čoho dôkazom je predĺženie zmluvy,” povedal Krivošík podľa webu sport.sk.
Rodák z Bratislavy reprezentoval Slovensko na ostatných majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Kanade. V piatich stretnutiach nazbieral 2 body (1+1). V kalendárnom roku 2018 dostal premiérovú pozvánku aj do seniorského národného tímu. “Nomináciou som bol milo prekvapený. Bol to skutočne veľký krok nakuknúť do seniorského hokeja v národnom tíme a dúfam, že sa tam v budúcnosti ešte ukážem,” uviedol.
Do Fínska sa vybral pred sezónou 2016/2017, predtým si rok vyskúšal pôsobenie v českom Chomutove. “Vo Fínsku sú veľmi kvalitní korčuliari a predovšetkým skvele bránia. Jednoznačne si potrpia na obranu a priamočiarosť smerom na bránku. Pre cudzincov je veľmi náročné presadiť sa medzi nimi, pretože musíte ukázať hokejové atribúty na ich úrovni,” prezradil.
“Ak chcete uspieť vo vrcholovom športe, musíte sa zriecť množstva vecí. Pokiaľ chcete niečo dokázať v hokejovo vyspelom svete, tak to inak nejde. A ja snívam o NHL,” uzavrel Filip Krivošík.
 
Príspevok Krivošík predĺžil zmluvu s HPK Hämeenlinna zobrazený najskôr Hlavné správy.