Berlín 2. októbra 2017  (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Kandidáta Alternatívy pre Nemecko (AfD) na funkciu podpredsedu Spolkového snemu (Bundestagu), bývalého člena Kresťanskodemokratickej únie (CDU) Albrechta Glasera, môžu stáť výroky, v ktorých spochybnil náboženskú slobodu pre moslimov, uvedený post
Na archívnej snímke Frauke Petryová (uprostred), členovia predsedníctva AfD Beatrix von Storchová (vľavo) a Albrecht Glaser (vpravo)

Vyplýva to z kritiky poslancov – nominantov Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD), Slobodnej demokratickej strany (FDP), Zelených a strany Ľavica, ktorú zverejnil dnes mienkotvorný denník Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Samotný Glaser v reakcii pre tlačovú agentúru DPA uviedol, že rozhorčenie nad jeho výrokmi z minulosti považuje za “politickú hru s cieľom vynechať AfD” z vedenia zákonodarného zboru. Podobný postup očakáva podľa vlastných slov aj pri personálnom obsadzovaní postov v jednotlivých parlamentných výboroch. “Som príkladný demokrat,” zdôraznil kritizovaný nominant AfD.
Šéf parlamentnej frakcie AfD Alexander Gauland označil kritiku namierenú proti Glaserovi za absurdnú a dodal: “Prirodzene, stojíme za pánom Glaserom ako kandidátom.”
Ustanovujúce zasadanie Spolkového snemu v Berlíne sa uskutoční najneskôr 24. októbra.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.