Berlín 21. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)

Pri pátraní po osobe, ktorá spáchala pondelňajší útok na vianočné trhy v Berlíne, je značná šanca, že už čoskoro prinesie očakávaný výsledok

Predseda odborovej organizácie Zväz nemeckých kriminalistov (BDK) André Schulz sa tak vyjadril v utorok večer vo vysielaní televíznej stanice ZDF.

Michael SohnIlustračné foto

Šéf kriminalistických odborov je podľa vlastných slov “pomerne optimistický”, pokiaľ ide o možnosť, že sa už v priebehu dneška alebo “v blízkej budúcnosti” verejnosť dozvie o novom podozrivom. Hoci zatiaľ nemohol zverejniť podrobnosti, prezradil, že vyšetrovatelia majú k dispozícii “dobré indície” a “veľmi veľa záchytných bodov”.

Berlínska polícia uviedla, že ohľadne pondelňajšieho útoku vyhodnocuje viac ako 500 indícií. Podľa Schulza vyšetrovatelia pracujú s výpoveďami svedkov, stopami DNA či odtlačkami prstov, ale aj s údajmi o polohe, ktoré umožňujú identifikovať mobilný telefón páchateľa. “Máme veľa možností, ako nájsť túto osobu,” ubezpečil.

Po tom, ako polícia pre nedostatok dôkazov prepustila prvého podozrivého, ktorým bol 23-ročný Pakistanec zadržaný blízko miesta útoku, sa vyjadril optimisticky aj nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere. Vo vysielaní ZDF vyjadril očakávanie, že vo vyšetrovaní nastane pokrok.
K útoku kamiónom v berlínskej štvrti Charlottenburg, ktorý si vyžiadal 12 mŕtvych a 48 zranených, sa prihlásila v utorok teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.