Bratislava 11. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Colný úrad v Trnave)
 
Kriminalisti finančnej správy vo štvrtok zasahovali v skladových a garážových priestoroch v Bardejove. Zaistili tam 1,6 milióna neoznačených cigariet a viac ako 1,2 tony tabaku. Finančná správa vyčíslila únik na spotrebnej dani na 261 476 eur

Ilustračné foto

Najmenej dve osoby – občan Slovenskej republiky a Maďarska, sú podozrivé zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová.
Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy mali podozrenie na skladovanie nelegálnych tabakových výrobkov. Počas prehliadky nebytových priestorov a priľahlých pozemkov našli v jednej z garáží aj komponenty potrebné k výrobe cigariet. Priestory si prenajímala bardejovská firma, ktorej konateľom je zahraničná osoba.
Táto spoločnosť nie je držiteľom povolenia na prevádzkovanie daňového skladu s tabakom a tabakovými výrobkami. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie a páchateľom hrozí v prípade dokázania viny väzenie na tri až osem rokov.
 
Príspevok Kriminalisti finančnej správy zaistili 1,6 milióna cigariet zobrazený najskôr Hlavné správy.