Staré Hory 10. mája 2018 (HSP/TK KBS/Rádio LUMEN/Foto:TK KBS)
 
Kresťanskí seniori zo stredného Slovenska v stredu putovali na Staré Hory. Pútnicky program v Bazilike minor zahŕňal modlitbu posvätného ruženca svätú omšu a pobožnosť krížovej cesty. Hlavným celebrantom svätej omše bol banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Vo svojej kázni sa zameral na myšlienky o pravde.

Na snímke bazilika minor

„Seniori, ktorí majú za sebou skúsenosť dvadsiateho storočia, kedy polopravdy priviedli viaceré režimy na zlú cestu až do tragédie, či to bol nacizmus, fašizmus, komunizmus, môžu súčasnej generácii odovzdať plnú pravdu. Ak nedržíme s Bohom, naša vzdelanosť, náš pokrok nám nepomôže. Naopak, bude ešte väčšie zlo. Ale ak držíme s Bohom, veda a technika nám pomôžu robiť svet krajším,” povedal biskup Chovanec.
Združenie kresťanských seniorov organizuje každoročne tri púte. Prvá z nich je v máji na Starých Horách, ďalšia v júli v Levoči a v septembri v Šaštíne. Vekom starší pútnici z viacerých oblastí stredného Slovenska prišli do starohorskej baziliky s rôznymi úmyslami. Po skončení oficiálneho programu seniori diskutovali o aktuálnych témach v rámci činností Združenia kresťanských seniorov (Zdroj: Rádio LUMEN / Ivo Novák).

Príspevok Kresťanskí seniori zo stredného Slovenska putovali na Staré Hory zobrazený najskôr Hlavné správy.