Berlín 1. decembra 2016 (HSP/Foto: TASR/AP)

Tvrdí to katolícky kňaz Andreas Knapp. Tento 58-ročný duchovný, ktorý sa venuje práci s maloletými migrantmi a ktorý sa vo vysielaní Deutschlandradio Kultur podelil so svojimi skúsenosťami.

Ilustračné fotoIlustračné foto

V študijnej skupine, ktorú má kňaz na starosti, je väčšina detí moslimského vyznania a kresťania v nej tvoria menšinu. Práve kresťania sú svojimi moslimskými vrstovníkmi podľa kňaza aktívne prenasledovaní.

Kňaz spomína prípad, kedy kresťanské dieťa bolo v škole tak šikanované moslimskými spolužiakmi, že  nakoniec muselo zmeniť školu. Kňaz uviedol aj to, že moslimské deti nemajú žiadnu úctu ku kresťanom, a dokonca nenávidia deti kresťanského vyznania, ktoré prišli z Blízkeho východu.

Ako ďalší príklad uvádza skúsenosť z utečeneckého tábora v Sasku, kde za ním prišiel 13- ročný chlapec a posťažoval sa mu, že je jediný kresťan v tábore. Keď si chlapec chcel s ostatnými deťmi zahrať futbal, tie to odmietli so slovami, že je kresťan a urážali ho preto, že konzumuje bravčové mäso. Chlapec dodal, že sa mu moslimské deti často vyhrážajú.

Kňaz vidí príčinu tejto nenávisti voči kresťanom v tom, že moslimovia pokladajú kresťanov za komplicov západných vlád, najmä USA a Británie, keďže zdieľajú spoločné náboženstvo.

O vyjadreniach kňaza v spomínanej rozhlasovej relácii informoval aj americký spravodajský server Breitbart. Portál v článku dodáva, že po celom Nemecku sa množia správy o prípadoch zneužívania kresťanov v azylových centrách. Charitatívna organizácia Open Doors tvrdí, že ide o tisíce prípadov násilia a obťažovania. Mnohí preto navrhli oddelené azylové zaradenia pre kresťanov. Veľmi zraniteľnou skupinou sú najmä moslimovia ktorí konvertovali ku kresťanstvu. Je nepochopiteľné, že z politických dôvodov nebol tento rozumný návrh prijatý, i keď to znamená ohrozenie života a zdravia daných kresťanov.

Portál pripomína i medializovaný prípad, kedy boli kresťania počas plavby na pašeráckej lodi napadnutí, zbití, okradnutí a nakoniec utopení len preto, že si dovolili modliť sa na rovnakej lodi ako moslimovia.

Katarína Hanzlíková