Bratislava 20. septembra 2019 (HSP/Foto:SITA/Kresťanská únia)

Agentúra TASR včera informovala o tom, že KDH rokuje s Kresťanskou úniou, ktorej členmi sú aj bývalý KDHáci. Kresťanská únia neskôr na sociálnej sieti potvrdila, že rokovania prebehli. No nakoniec sa nedohodli

Na snímke Branislav Škripek a Anna Záborská

Kresťanská únia si totiž ako hlavnú podmienku akejkoľvek spolupráce stanovila zachovanie identity a rešpektujúci vzťah s partnermi.

Hlina včera uviedol, že ponúkli únii dve miesta ich kandidátky v prvej dvadsiatke. “S ohľadom na to, aby ich nominácie prešli na Rade KDH, sme im navrhovali, aby nominovali menej exponovaných predstaviteľov ich strany,” povedal pre TASR Hlina s tým, že súčasťou návrhu bolo, že kandidáti KÚ nebudú uvádzaní ako kandidáti tejto politickej strany, a že samotná KÚ v prípade dohody nebude vo voľbách kandidovať.

Medzi ďalšie podmienky KDH patrí: “Kandidáti za Kresťanskú úniu boli menovite určení zo strany KDH, KÚ teda nemôže určiť svojich kandidátov samostatne. Kresťanská únia podporí KDH, ale sama robiť kampaň a zviditeľňovať sa  nebude. Kresťanská únia sa v tichosti rozpustí a splynie s KDH.

A hoci si Kresťanská únia váži minulosť KDH, ako aj jeho voličov a pozvanie k rokovaciemu stolu, s takýmito podmienkami nemôže súhlasiť. “Diskusie prebehli aj s Kresťanskodemokratickým hnutím, ktoré Kresťanská únia považuje za svojho najbližšieho ideového spojenca. Žiaľ, Kresťanskodemokratické hnutie aj na opakovanom stretnutí (17.9.) trvalo na potlačení identity Kresťanskej únie a nebolo ochotné diskutovať o zmene tohto ani ďalších svojich návrhov. To chápeme ako nerešpektovanie Kresťanskej únie ako partnera,” píše strana vo vyhlásení.

Kresťanská únia na záver ešte dodáva, že si aj napriek tomu želá čo najširšiu koalíciu kresťanských a konzervatívnych strán vo voľbách, s cieľom postaviť politiku na Slovensku na zdravý základ kresťanských hodnôt a preto sú stále ochotní s Kresťanskodemokratickým hnutím rokovať. “Kresťanská únia je stále otvorená spolupráci, ale odmietame likvidáciu.”

Reakcie Kresťanskej únie

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj