Moskva 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sergei Karpukhin)
 

Prezidentský hovorca Dmitrij Peskov v odpovedi na otázku, či sú dodávky protivzdušných systémov S-300 do Sýrie možné, požiadal o starostlivé preštudovanie prehlásenia Vladimíra Putina po útoku Washingtonu, Londýna a Paríža na Damask.

Na snímke hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

„Prečítajte si prezidentské prehlásenie, ktoré bolo urobené niekoľko hodín po útoku a agresii proti Sýrii. Prečítajte si pozorne text,” zdôraznil.
USA, Veľká Británia a Francúzsko podnikli 14. apríla raketový útok na sýrske vládne objekty, ktoré podľa ich mienky boli používané na výrobu chemických zbraní. Od 2:42 do 4:10 CET odpálili na Sýriu viac než sto rakiet, z nich bola väčšina zostrelená sýrskou protivzdušnou obranou. Ruské sily neboli nasadené, ale sledovali všetky odpálenia.
Prezident Ruska Vladimir Putin označil tento útok za akt agresie proti suverénnemu štátu, pričom ani ruskí vojenskí experti, ani miestni obyvatelia nepotvrdili fakt chemického útoku, ktorý bol zámienkou pre útok.
Ruský generálny štáb po útoku oznámil, že Rusko sa môže vrátiť k otázke dodávok protivzdušných systémov S-300 do Sýrie a ďalších krajín.
 

Príspevok Kremeľ vyzval k starostlivému preštudovaniu Putinovho prehlásenia o dodávke systémov S-300 Sýrii zobrazený najskôr Hlavné správy.