Moskva 26. decembra 2017 (HSP/sputnik/Foto: TASR/AP- Alexander Zemlianichenko)

Vladimir Putin chce ochrániť ruský biznis pred “brutálnymi a netrhovými úkladmi” na majetok podnikateľov v západných krajinách, vyhlásil prezidentov hovorca Dmitrij Peskov
Na snímke hovorca Kremľa Dmitrij Peskov (druhý sprava)

Pripomenul slová prezidenta, ktorý neraz povedal, že západné krajiny “sa v poslednej dobe nie vždy riadia zásadou nedotknuteľnosti súkromného majetku”. Pokusy o jeho odcudzenie sú nezákonné a neodôvodnené, a na ne už neraz narazili ruské úrady a podnikatelia, zdôraznil hovorca Kremľa.
“To všetko sa robí pod zámienkou daných obmedzení a sankcií,” povedal Peskov novinárom, keď odpovedal na otázku, čím môže predĺženie amnestie kapitálu pomôcť znížiť škody zo sankcií.
“Takéto nespoľahlivé ovzdušia pre investície v zahraničí môže samozrejme byť nepriaznivé pre ruský biznis a pre ruský kapitál, ktorý je tam investovaný,” dodal Peskov. Zdôraznil, že prezident chce vytvoriť pohodlné podmienky pre biznis v Rusku, tak aby podnikatelia chceli vrátiť svoj kapitál do vlasti.
Keď odpovedal na otázku, načo potrebuje Rusko, v ktorom je podľa hlavy štátu dobrá podnikateľská klíma, vytvárať nejaké dodatočné bonusy pre biznismenov, Peskov povedal: “Dokonalosť nemá hranice.”

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.