Moskva 21. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)
 
Kremeľ skritizoval v piatok najnovšiu sériu amerických sankcií, ktoré zasiahli ruský export vojenskej techniky a označil to za “nečestný krok” v snahe oslabiť Rusko ako hlavného armádneho dodávateľa. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Na snímke Dmitry Peskov

Spojené štáty vo štvrtok oznámili, že na zoznam osôb, ktorým hrozia sankcie, pribudlo ďalších 33 mien. Ide o osoby napojené na vojenské kruhy v Rusku. Ďalšie osoby sú späté s vyšetrovaním údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb v USA, ktoré vedie osobitný vyšetrovateľ Robert Mueller.
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov novinárom povedal, že Rusko považuje novú sériu amerických sankcií za pokus o oslabenie konkurencieschopnosti ruského vojenského exportu a sľúbil odvetu.
Spojené štáty uvalili tiež sankcie na čínsku vojenskú agentúru a jej riaditeľa. Ide o postih za nákup desiatich vojenských lietadiel Suchoj a raketových komplexov S-400, ktoré oddelenie prípravy jednotiek a zásobovania čínskej Ústrednej vojenskej rady kúpilo na prelome rokov 2017-2018 prostredníctvom ruskej exportno-importnej štátnej zbrojárskej agentúry Rosoboroneksport.
 
Príspevok Kremeľ skritizoval nové sankcie zo strany USA, ktoré zasiahli vojenské obchody zobrazený najskôr Hlavné správy.