USA 7. júna 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Isaac Brekken)
 
Organizátori súťaže krásy Miss America, ktorá celé storočie bola zameraná na to, aby sa súťažiace predstavovali práve v plavkách, spôsobili rozruch vyhlásením, že už to tak nebude a namiesto fyzického vzhľadu bude kritériom skôr dôvtip krások

Ilustračné foto

“Už nie sme prehliadkou, sme súťažou,” povedala v televízii ABC Gretchen Carlsonová, predsedníčka správnej rady pre organizáciu Miss America. “Už nebudeme posudzovať naše kandidátky podľa vonkajšieho fyzického vzhľadu. Je to ohromné a to znamená, že už nebudeme mať súťaž v plavkách, a to je oficiálne,” uzavrela.
Odteraz bude teda hlavným kritériom to, “čo vychádza z úst [súťažiacich]”, konkrétne “pri ich rozprávaní o iniciatívach v spoločenskom dosahu”.
Nečakané oznámenie od organizátorov sa do značnej miery stretlo s nevôľou na sociálnych sieťach. Mnohí neboli spokojní so zrušením súťažného kola v plavkách a žartovne navrhli úplne skryť výzor súťažiacich krások do nejakého zahalenia alebo do tmy. Mnohí tiež navrhli zrušiť úplne celú súťaž, ak tam nebude predstavovanie sa v plavkách.
Bolo aj také vyjadrenie, že ide o dobrý krok, pretože celá koncepcia “súťaže krásy” bola “urážlivá a sexistická”.

Niekto zase poukázal na to, že je dobré, ak sa bude klásť dôraz na inteligenciu, ale súčasťou tradície Miss America je však aj predstavenie pekného fyzického vzhľadu práve v súťaži v plavkách.

 
Príspevok Krásne ženské telo pôsobí urážlivo? V súťaži krásy Miss America už “missky” nebudú vystupovať v plavkách zobrazený najskôr Hlavné správy.