Vo finále v Rabate na ihrisku Royal Golf Dar Es Salam zmazala stratu štyroch rán a napokon o jeden úder zdolala Suzann Pettersenovú z Nórska. Vďaka premiérovému víťazstvu na profiokruhu si česká golfistka pripísala na konto 67 500 eur.

„Som šťastná, ale žiadne prehnané emócie momentálne necítim. Môže to znieť zvláštne, ale vo finále som bola po celý čas pokojná. Nič som od seba nečakala, zbavila som sa tlaku a to mi pomohlo k víťazstvu,“ referovala Spilková na svojej webstránke.

„V živote som nespravila toľko zmien ako pred touto sezónou. Zmenila som veci v príprave, pozmenila tím, odsťahovala sa od rodičov. Keď som predvčerom stála v sprche, tak som sa pýtala: Si už pripravená vyhrať? A vedela som, že áno,“ rekapitulovala víťazka z Rabatu.

Klára je nielen šikovná, ale aj krásna. Na sociálnej sieti Instagram má takmer 11-tisíc sledovateľov, ktorých pravidelne zásobuje fotkami. Väčšina z nich je golfová, no občas predvedie aj sexi krivky na pláži v plavkách. Nechýba jej ani zmysel pre humor, najmä pri snímkach z postele, kde „spí“ s golfovou taškou či kufríkom s trofejou za triumf.