Topmodelka Natalia Vodianova sa stala tvárou kampane na limitovanú kolekciu H&M Conscious Exclusive.Topmodelka Natalia Vodianova sa stala tvárou kampane na limitovanú kolekciu H&M Conscious Exclusive.
Autor: Sansho Scott/BFA.com/H&M

Hostiteľom bola známa odevná značka z európskeho kontinentu – švédska firma H&M, ktorá sa už roky s úspechom presadzuje aj v segmente trvalo udržateľného odevného priemyslu a tvorbe odevných kolekcií z recyklovaných materiálov. Práve jednej z nich, vlajkovej Conscious Exclusive, bol venovaný aj utorňajší večer.

Tvárou kampane sa stala už spomenutá Vodianova, ktorá dorazila pred fotografov v kombinácii čiernych nohavíc a topu s aplikáciou farebných plastových peniažtekov našívaných na hrudi. Očarujúca štvornásobná mama nesklamala a zaujala svojím pôvabom, ale aj slovami. „Som hrdá na to, že môžem byť tvárou kampane na kolekciu H&M Conscious Exclusive. Je úžasné vidieť pokroky v udržateľných látkach, ktoré sú použité v kolekcii, ukazujúc smerom k budúcnosti udržateľnej módy vo všetkých smeroch,“ uviedla pre médiá ruská rodáčka.

Súčasťou večera bola aj inštalácia modelu šiat, ktorý vytvorili z materiálu BIONIC®, polyesteru vytvoreného z recyklovaného plastu z pobreží. Presne tieto šaty predviedla na sebe hollywoodska hviezda Rooney Mara počas nedávneho večierka Vanity Fair po vyhlásení Oscarov.

Modelky Hailey Baldwin (vľavo) a Chrissy Teigen.Modelky Hailey Baldwin (vľavo) a Chrissy Teigen.
Autor: Billy Farrell/BFA.com/H&M

Zvyšok kolekcie je síce menej pompézny, ale zachováva si v sebe spoločenský a elegantnejší charakter. V jednotlivých kúskoch sa objavili aj pozvaní hostia. Medzi nimi napríklad modelky Chrissy Teigen a Hailey Baldwin, ktoré sú popri modelingovej práci aj internetovými miláčikmi, či herečky Kate Mara a Sasha Lane.

Herec Orlando Bloom, ktorý zastupoval mužskú časť celebritného osadenstva, si tiež pochvaľoval koncept, ktorého úlohou je nielen tvoriť odevy v udržateľnejšom cykle, ale zároveň ich tvoriť so zreteľom na ekologickú pomoc planéte ako takej.

Herec Orlando Bloom a modelka Natalia Vodianova (vpravo) sedeli vedľa kreatívnej poradkyne H&M Ann-Sofie Johanssonovej.Herec Orlando Bloom a modelka Natalia Vodianova (vpravo) sedeli vedľa kreatívnej poradkyne H&M Ann-Sofie Johanssonovej.
Autor: Billy Farrell/BFA.com