Bratislava 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava zamietla sťažnosti obvinených exministra vnútra Daniela Lipšica (OĽaNO-NOVA) a poslanca Národnej rady (NR) SR Gábora Grendela (OĽaNO-NOVA), ktorú si podali voči uzneseniu o vznesení obvinenia v medializovanom prípade možného vyzradenia bankového tajomstva.

Na snímke Daniel Lipšic

Na snímke Daniel Lipšic

Pre TASR to uviedol námestník Krajskej prokuratúry v Bratislave Oliver Janíček. „Prokurátorka Krajskej prokuratúry Bratislava sťažnosti obvinených zamietla ako nedôvodné,“ uviedol Janíček pre TASR. Sťažnosti obvinených boli na KP BA doručené 10. novembra, 18. novembra bolo doručené aj doplnenie sťažnosti obvineného Lipšica.

Ako informovala KP v Bratislave, policajný vyšetrovateľ dňa 13. 10. 2016 vzniesol obvinenie voči Danielovi L. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom a taktiež pre prečin poškodzovania cudzích práv a prečin ohovárania.

Gábor G. čelí obvineniu pre zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mali Lipšic a Grendel poskytnúť v apríli 2012 novinárom informácie a listinné doklady v súvislosti s kontrolou v Privatbanke, ktoré získali neoprávnene.

Lipšic mal podľa názoru vyšetrovateľa taktiež ako poslanec NR SR v novembri 2014 vystúpiť s prejavom pred médiami v úmysle poškodiť finančnú skupinu Penta a Jaroslava Haščáka tým, že v súvislosti s predajom CT prístroja mal uviesť nepravdivé údaje. Lipšic a Grendel na brífingu dňa 18. októbra tohto roka okrem iného tvrdili, že za vzneseným obvinením voči nim je snaha kriminalizovať opozíciu.