Bratislava 26. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Opozičný poslanec Národnej rady SR z hnutia Sme rodina Milan Krajniak praje premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Smer-SD), aby sa do dejín zapísal niečím, čo pomôže ľuďom. “Chcem očakávať od Petra Pellegriniho niečo dobré,” povedal Krajniak v rozprave k programovému vyhláseniu, ktorým žiada Pellegriniho vláda parlament o dôveru.

Na snímke poslanec parlamentu SR Milan Krajniak (SME RODINA)

“Sú ľudia, ktorých vrcholným výkonom je nejakú funkciu zastávať, nesnažia sa nič meniť. Sú takí, ktorí sa vo funkcii zopsuli. Ale sú ľudia, ktorí do funkcie vyrastú. A tu je príbeh Petra Pellegriniho ešte stále otvoreným príbehom,” uviedol. Krajniak zdôraznil, že dnes sa dajú veci meniť k lepšiemu a je na Pellegrinim, ako sa k tomu postaví, pretože on na to má moc.
Poslanec sa premiéra pýta, či je pripravený viesť veľký spolok, aby mohol urobiť niečo dobré. “Nejde o to, aby tu Peter Pellegrini viedol spor s niekým. Ale či má v sebe odvahu viesť spor o niečo, čo môže posunúť krajinu dopredu a čo pomôže ľuďom, čo im zlepší život,” vysvetlil Krajniak.
Priznáva, že voči Pellegriniho doterajšej práci má síce výhrady, ale nemá informácie, že by on osobne niečo ukradol alebo zneužil moc na to, aby niekomu ublížil. “A to je dôležité,” vyhlásil Krajniak, podľa ktorého by si Pellegrini mal strážiť, aby túto hranicu neprekročil.
Krajniak si želá, aby sa podarilo obnoviť dôveru ľudí v štát. “Chcem obnoviť dôveru ľudí v tento štát, pretože verím, že Slovenská republika ako suverénny štát má svoj zmysel,” poznamenal. Cestu vidí v spolupráci a v tom, aby ľudia videli, že práca ich poslancov, či sú z koalície alebo opozície, má zmysel.
Niektorí opoziční poslanci Krajniakovi odkázali, že nie sú v prípade Pellegriniho a jeho vlády takí optimisti ako on. Opozícia neustále zdôrazňuje, že pri rekonštrukcii vlády netreba len vymeniť figúrky. “Najlepšie veci v našej civilizácii urobili polepšení hriešnici,” odkázal im Krajniak.
Poukázal, že každý človek má slobodnú vôľu rozhodnúť sa urobiť niečo dobré. “Mňa nebaví vŕtať sa v politike ako v bahne. V každom z nás by mala byť ambícia, aby za nami zostalo niečo dobré,” uzavrel.
 
Príspevok Krajniak želá Pellegrinimu, aby sa do dejín zapísal niečím dobrým zobrazený najskôr Hlavné správy.