Bratislava 20. mája 2020 (HSP/Foto: TASR- Jaroslav Novák)

Prolife hnutie a prorodinné organizácie na Slovensku dnes zažili obrovské zadosťučinenie. Ich úhlavná „nepriateľka“, pretláčateľka potratovej a genderovej agendy totiž ohlásila odchod z ministerstva sociálnych vecí a rodiny, čo sa mnoho rokov zdalo ako nemožné. Minister Milan Krajniak na sociálnej sieti v skratke vysvetlil, ako jej práca pre Slovensko vyzerala

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak

Krajniak sa Pietruchovou doteraz nezaoberal, no niektoré veci sú jednoducho neakceptovateľné:

„Od prvého dňa môjho nástupu na ministerstvo venujem všetku svoju energiu najmä dvom oblastiam: pomoci klientom a zamestnancom zariadení sociálnych služieb, a vyplácaniu prvej sociálnej pomoci zamestnávateľom, zamestnancom a SZČO. Želám si, aby sa naša pomoc dostala čo najväčšiemu počtu ľudí. Pani Pietruchovou som sa preto doteraz vôbec nezaoberal.

Nemôžem však akceptovať, ak niekto v mene Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky dáva v medzirezortnom pripomienkovom konaní k dôležitým rozvojovým materiálom také pripomienky, s ktorými nesúhlasím.“

Krajniak vysvetlil, ako sa na ministerstve aj obyčajné veci menili na pretláčanie gender ideológie:

„Ak máme riešiť rovnosť zamestnávania a odmeňovania mužov a žien, tak to budeme riešiť v súlade s platnou legislatívou. V Ústave SR, legislatíve Slovenskej republiky a v primárnej legislatíve Európskej Únie sa píše o rovnosti medzi mužmi a ženami, nie o rodovej rovnosti.

Ako som sa už pred rokmi vyjadril, myslím si, že vysokopostaveným štátnym úradníkom by nemal byť človek, ktorý označí ľudí s iným politickým názorom za „biely odpad“, ako to pani Pietruchová urobila v minulosti.

Pani Pietruchová oznámila, že chce odísť. Jej rozhodnutie rešpektujem.“

Krajniakov spolustraník Peter Pčolinský k jej odchodu ešte svojsky poznamenal:

„Je mi ľúto, že sa rozhodla odísť. Chceli sme ju radšej sami vyhodiť.“

„Toto sú zlí ľudia. Nič viac, zlí ľudia“, mala na margo tohto zásadného zlomu pre pretláčateľov extrémnych ideológií uviesť progresívna kandidátka koalície PS/Spolu Lucia Plaváková.

Zdroj