Bratislava 5. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann )

Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Krajniak z hnutia Sme rodina odmieta tvrdenia, že snahou zakázať na Slovensku výstavbu mešít na Slovensku šíri nenávisť. “Snažím sa riešiť bezpečnostné hrozby,” zdôraznil v reakcii na kritiku kolegov, ktorí s jeho návrhom zmeny stavebného zákona ani s jeho vyjadreniami nesúhlasia.

Na snímke poslanec parlamentu SR Milan Krajniak (SME RODINA)

Krajniak kritikom odkázal, že kvákajú a odmietol aj obvinenie, že chce zasahovať ľuďom do ich viery. Za svojim návrhom zákazu výstavby mešít si stojí. “Mešity sú náborovými centrami, kde sú verbovaní islamskí teroristi. A my nevieme rozlíšiť, ktoré sú radikálne, ktoré umiernené a ktoré sú umiernené a zajtra budú radikálne,” poznamenal.

Odmieta aj argumentáciu lídra OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, že novela stavebného zákona robí z našej krajiny terč pre možný teroristický útok. Krajniak považuje za “absolútne obludné a scestné” hovoriť o tom, že dal teroristovi niekto zámienku pre jeho útok. “A tí Nemci dali zámienku? Neboli to oni, čo veľkoryso privítali migrantov? A tí ľudia v Londýne či Madride zavdali príčinu v atentát?” pýta sa Matoviča Krajniak.

Zároveň zdôraznil, že poslanci sú tu na to, aby predvídali hrozby. Matoviča nazval naivným slniečkarom. Odmietol tiež reči o kresťanskej ideológii, ktorá podľa neho navyše neexistuje. “Ja tu hovorím o bezpečnostných rizikách,” doplnil.