Bratislava 21. novembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Krejčí nesúhlasí so súčasným návrhom
“Dnes na rokovanie Výboru pre zdravotníctvo sme dostali pozmeňovací návrh k zákonu č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, ktoré chce Ministerstvo zdravotníctva presadiť cez koaličného poslanca. Umožňuje pacientom objednať sa k špecialistovi na presný čas za priamu úhradu. Lekár môže až 30% z času svojich ordinačných hodín vyhradiť pre takýchto záujemcov. Takto ťažko chorí pacienti a pacienti s podozrením na malignitu, ktorí budú pociťovať potrebu riešiť svoj ťažký stav rýchlo, budú nútení objednať sa na vyšetrenie, za ktoré bude od nich špecialista inkasovať priamu platbu.
Na snímke Marek Krajčí

V marazme nášho zdravotníctva, keď sa na vyšetrenie k špecialistom čaká aj niekoľko mesiacov, si vládna strana Smer zvolila na riešenie tohto problému ten najmenej šťastný spôsob. Keď pôjde manažment nášho zdravotníctva ďalej týmto smerom, v budúcnosti čakajú našich pacientov síce bezplatné, preplnené parkoviská, avšak kvalitná zdravotná starostlivosť bude dostupná iba pre bohatých.”
Marek Krajčí – tieňový minister zdravotníctva
Redakciu informoval Matúš Bystriansky, komunikácia s médiami OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO)

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.