Krajči: Koalícia a opozícia v prípade zrušenia amnestií našli spoločnú agendu

Bratislava 2. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Zrušenie Mečiarových amnestií je agenda ako koalície, tak aj opozície, aby odpútali pozornosť od väčších káuz. Uviedol dnes pre TASR bývalý minister vnútra SR Gustáv Krajči.
Na snímke z roku 1999 Gustáv Krajči

“Ja si myslím, že predovšetkým táto kauza, ktorá prišla, je takým vyplnením tejto politickej garnitúry, to znamená, že si našli spoločnú agendu aj koalícia, aj opozícia, jednoducho aby odpútali pozornosť od vážnych problémov, ktoré v spoločnosti sú, tak sa začali venovať týmto veciam. Vyhovuje to aj koalícii, aj opozícii, majú proste agendu na toto obdobie,” uviedol bývalý šéf rezortu vnútra.
V prípade zmareného referenda exministrom vnútra SR Krajčim po zrušení Mečiarových amnestií bude rozhodovať bratislavský sudca Rolland Kemény.
„Nakoľko sa nález Ústavného súdu SR zo dňa 31. mája, ktorý bol zverejnený v Zbierke zákonov SR, týkal aj trestnej veci Okresného súdu Bratislava I, označovanej ako ‘zmarené referendum’, predsedníčka Okresného súdu Bratislava I vydala dnes opatrenie, ktorým bola predmetná trestná vec náhodným výberom za použitia technických prostriedkov
pridelená novému zákonnému sudcovi Okresného súdu Bratislava I,” uviedol dnes pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.
Plénum Ústavného súdu SR v stredu (31.5.) potvrdilo aprílové rozhodnutie Národnej rady SR o zrušení tzv. Mečiarových amnestií z 3. marca a 7. júla 1998 a milosti exprezidenta Michala Kováča svojmu synovi z 12. decembra 1997. Za uznesenie hlasovalo 129 členov snemovne zo 144 prítomných. Právomoc rušiť protiprávne amnestie či individuálne milosti prezidenta dala parlamentu zmena Ústavy SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)