Kövér: Krajiny strednej Európy musia presadzovať svoje snahy spoločne

Budapešť 25. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/MTI-Tamas Kovacs)
 
Krajiny strednej Európy musia spoločne presadzovať svoje snahy o slobodu. Povedal to dnes v Budapešti predseda maďarského parlamentu László Kövér v úvode medzinárodnej konferencie “Vyšehrad – spoločná pamäť? 1956-1968-1981”.

Na snímke predseda maďarského parlamentu László Kövér

Ak krajiny regiónu nebudú v tomto smere postupovať spoločne, bude sa podľa Kövéra stredná Európa javiť vo svetovej politike ako slabá a nebude mať rovnocennú úlohu vo formovaní budúcnosti Európy.
Predseda maďarského zákonodarného zboru vyhlásil, že boj krajín strednej Európy v druhej polovici 20. storočia proti vtedajším režimom nesie v sebe stále platný odkaz pre celú Európu.
“Zriadenia založené na popieraní reality a na potláčaní národnej zvrchovanosti nie sú životaschopné, pretože nie je možné národy dlhodobo nútiť k tomu, aby prijali klamstvo a vzdali sa svojej národnej identity,” uviedol v tejto súvislosti Kövér, ktorého citovala agentúra MTI.
Na konferencii, ktorú zorganizovala maďarská Komisia národnej pamäte (NEB) a Nadácia pre výskum strednej a východnej Európy (KKEKK), vystúpia zástupcovia akademickej obce z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Slovenska.
 
Príspevok Kövér: Krajiny strednej Európy musia presadzovať svoje snahy spoločne zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)