Pjongčang 18. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Julio Cortez)

Ruský hokejista Iľja Kovalčuk strelil v súboji proti USA (4:0) dva góly, vo svojej kariére ich na ZOH zaznamenal už trinásť. Na vyrovnanie historického všeruského rekordu, ktorý drží Anatolij Firsov, mu chýba päť zásahov, hoci v tabuľkách po rozpade ZSSR je už najlepší.
Tréner výberu Olympijskí športovci z Ruska Oleg Znarok a jeho zverenec Iľja Kovaľčuk sa rozprávajú na striedačke v zápase základnej B-skupiny Olympijský výber z Ruska – USA na ZOH2018 v Kangnungu 17. februára 2018.

Kovalčuk najskôr gólom číslo 12 prekonal v historickej tabuľke Pavla Bureho, teraz môže začať stíhať Firsova. Ak by to 34-ročný útočník nestihol v Kórejskej republike, musel by absolvovať už svoju šiestu olympiádu v roku 2022 v Pekingu. “Stále mám vo svojej nádrži nejaký plyn, takže dúfam, že sa mi to podarí,” povedal po zápase s USA, ktorý Rusi zvládli bez inkasovaného gólu. “Vždy je zvláštne hrať proti Američanom alebo Kanade. Sú to silné tímy, vždy sa proti nim hrá ťažko,” dodal Kovalčuk, ktorý sa pred štyrmi rokmi vrátil z NHL domov do Ruska.
O jeho návrate do profiligy sa hovorilo už vlani, teraz sa táto téma otvára opäť. V lete sa totiž stane voľným hráčom. “Môžeme sa o tom porozprávať po sezóne. Máme pred sebou play off v KHL, vyhrali sme základnú časť a máme skvelý tím. Teraz však myslím na úspech na olympiáde,” poznamenal Kovalčuk.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.