Bratislava 7. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik uviedol, že stále nebolo začaté trestné stíhanie v súvislosti s nálezom údajnej nahrávky z Gorily u Mariana K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Povedal to v pondelok pred parlamentným ústavnoprávnym výborom

Na snímke podnikateľ Marián Kočner

“Pri domovej prehliadke v októbri 2018 u Mariana K. bol nájdený aj USB kľúč. Napísal som pokyn vyšetrovateľovi Kyselicovi aj vyšetrovateľovi Juhásovi, aby postupovali striktne v zmysle príkazu generálnej prokuratúry. Keď sa robí domová prehliadka, robí sa v určitej trestnej veci,” povedal Kováčik s tým, že ak sa našlo niečo nové, mala sa začať nová vec.

“Do dnešného dňa sa tak nestalo, neviem, prečo, prečo je pánovi Marianovi K. nejakým spôsobom pomáhané. Prečo tam nebolo začaté trestné stíhanie, ja som nič iné nechcel, len som povedal, aby tam toto bolo. Vec bola daná do inej veci, nezmyselne,” skonštatoval špeciálny prokurátor.

“S nahrávkou sa začali diať veci, chcel som ju zobrať, vydať pokyn, aby sa tam začalo trestné stíhanie pre ten skutok,” povedal Kováčik a dodal, že Marian K. mal s nahrávkou obchodovať.

Poslanci sa Kováčika pýtali na zdĺhavé vyšetrovanie kauzy Gorila. On sa odvolal na právnu pomoc z Veľkej Británie, pre ktorú nebola kauza ešte ukončená, pretože nevie sprostredkovať vypočutie svedkov.

Nahrávku z Gorily, ktorú polícia našla v decembri 2018 v dome Mariana K., označili znalci za autentickú, potvrdil to pre viaceré médiá odchádzajúci šéf vyšetrovacieho tímu Gorila Lukáš Kyselica. Nahrávka je dlhá možno aj desiatky hodín a obsahuje ešte viac informácií, než bolo vo zverejnenom spise z roku 2011.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj