Mateo Kovačič, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Londýn 26. decembra (TASR) – Mateo Kovačič si vie predstaviť dlhšie pôsobenie v drese anglického futbalového klubu Chelsea Londýn. Chorvátsky stredopoliar je v tíme trénera Maurizia Sarriho na hosťovaní do konca sezóny z Realu Madrid.

„Príchod do Chelsea bol najdôležitejší krok v mojej kariére. Veľmi som sem chcel ísť. Ďakujem svojmu predchádzajúcemu klubu a takisto vedeniu ‚The Blues‘, ktorí o mňa stáli. Som tu šťastný, mám výborných spoluhráčov a mesto sa mi takisto páči. Viem si predstaviť, že tu zostanem dlhšie. V Španielsku mám ale zmluvu, ktorú musím rešpektovať,“ povedal 24-ročný vicemajster sveta pre skysports.com.

Naopak, s Realom médiá často spájajú súčasného Kovačičovho spoluhráča z londýnskeho klubu Edena Hazarda. „Nemyslím si, že sa usiluje o tento prestup. So svojimi spoluhráčmi v Chelsea chce ešte dokázať veľké veci. Je to neskutočný hráč. Nevedel som, že je až taký dobrý. Zakrátko môže byť jeden z troch najlepších na svete,“ uviedol Kovačič na adresu belgického futbalistu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR