Bratislava 2. júna 2018 (HSP/Foto:Zuzana Kovačič Hanzelová Facebook
 
Liberálna novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá dala výpoveď v RTVS, tvrdí, že bod zlomu nastal, keď od nej vedenie vyžadovalo vyvážené reportáže s rôznymi názormi. Hanzelová, ktorá sa sama označuje za feministku, však takéto niečo odmietala a tvrdí, že predsa nebude vyvažovať reportáže ľuďmi, ktorí sa objavujú v konšpiračných médiách.

Na snímke Zuzana Kovačič Hanzelová

Vo švrtok podali výpoveď v RTVS dvanásti redaktori, ktorí sa voči vedeniu dlhodobo stavali kriticky. Je medzi nimi aj feministka Zuzana Kovačič Hanzelová, ktorá pre Nový Čas pomenovala hlavné dôvody jej odchodu:
“Nedá sa to popísať úplne jednoducho, lebo to trvá šesť mesiacov. Veľa ľudí by chcelo počuť, že nám zastavili reportáž. To sa vďakabohu dnes už takto nedeje. Mali sme nezhody ešte s predošlým manažmentom. Dodnes sme si nevyjasnili, ako budeme riešiť konflikt záujmov pri ľuďoch, ktorí pracovali ako hovorcovia, a z ich strany sme ani nevideli aktívny záujem si to vyriešiť. Oni opakovali, že žiadny konflikt záujmov nemajú. Celá redakcia to videla inak. Potom zrušili Reportérov, mne zrušili pracovnú cestu do Prahy, odvysielali sme veľmi pochvalnú reportáž o Matici Slovenskej len pár týždňov po kritickej reportáži o Matici, kvôli ktorej sa písalo, že sa zrušili Reportéri.”
Následne sa zmienila o ďalšom dôvode, ktorý znie naozaj šokujúco: “Okrem toho sme mali dennodenné hádky na poradách, ktoré boli neskutočne vyčerpávajúce – hodinové nezmyselné debaty o tom, či oslovovať respondentov, ktorí sa objavujú v konšpiračných médiách do našich reportáží, či citovať iné médiá.”
Podľa Hanzelovej išlo hlavne o dve mená: ” Išlo napríklad o Eduarda Chmelára. Nemala som problém len s tým, že ohlásil, že bude kandidovať na prezidenta, ale že zakladal politickú stranu, kde časť podpisov bola sfalšovaná či skartovaná, a to skonštatovalo ministerstvo vnútra. To už pre mňa bolo niečo, prečo by som ho neoslovovala. Keď sme to riešili na porade, tak Vahram Chuguryan opakoval, že kým nie je odsúdený masový vrah, tak predsa ho nemôžeme kádrovať. Vo vysielaní bol František Škvrnda, ktorý sa dlhodobo objavuje v konšpiračných médiách. Má katastrofické scenáre, ktoré už niekoľkokrát nevyšli,” povedala bývalá redaktora RTVS.
Títo pseudonovinári okolo Hanzelovej si teda žurnalistiku vykladajú naozaj svojsky. Oponentov voči svojmu liberálnemu fanatizmu nazvú konšpirátormi a vec je vybavená. Môžu si šíriť svoju liberálu prozápadnú propagandu naďalej a keď ich na to vedenie daného média upozorní, tak ich nazvú normalizátormi. Je jediným šťastím, že títo propagandisti idú z RTVS preč. Možno sa konečne stane RTVS opäť verejnoprávnou a nie propagandistickou trúbou liberálnych fanatikov, ako tomu bolo doteraz.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Kovačič-Hanzelovej sa nepáči, že od nej vedenie RTVS vyžadovalo objektivitu zobrazený najskôr Hlavné správy.