Východná Ghuta 26. marca 2018 (HSP/RusVesna/Foto:Screenshot:YouTube)
 
Východná Ghúta sa  čoskoro dočká konečne slobody. Ďalší proamerickí teroristi súhlasili s odchodom z územia východnej Ghuty, takže ďalší z kotlov vo východnej Ghúte je zlikvidovaný. Informácie priniesol portál RusVesna.

Gangy opúšťajú svoje pevnosti vo Východnej Ghute

Proamerickí teroristi skupiny Feilak ar Rahman dali prednosť životu pred istou smrťou a odmietli pokračovať v bojoch vo východnej Ghúte. Ruskí parlamentári a Červený polmesiac, spoločne so Sýrčanmi pripravili odchod teroristov do Idlibu. V Idlibe sa tak sústreďuje obrovské množstvo “zbabelcov”, ktorí odmietli bojovať a súhlasili s odsunom. Ak sa vzdali raz, vzdajú sa aj druhý krát.
V Idlibe je momentálne veľmi veľa členov teroristických zoskupení, ktoré začali medzi sebou súperiť, pretože finančných zdrojov pre všetky bandy je nedostatok. Podľa posledných informácii sa už v Idlibe rozhoreli medzi rôznymi znepriatelenými frakciami rôzne roztržky, minimálne dvaja poľní velitelia v posledných hodinách zahynuli pod údermi neznámych sniperov.

Mapa

998 teroristov z Feilak ar Rahman opustilo Arbil v noci z 24 na 25. 3. 2018 na 17 autobusoch. Odchod proamerických teroristov uvítali civilisti vo východnej Ghúte, ktorí sa tak môžu vrátiť postupne k mierovému životu. Prednedávnom z kotla v Haraste odišlo do Idlibu 4 979 proamerických teroristov (vrátane rodinných príslušníkov) z bandy Ahrar as Sham na 59 autobusoch.
 
Video

 
Príspevok Kotol vo východnej Ghúte vládne jednotky ďalej čistia, proamerickí teroristi utekajú do Idlibu zobrazený najskôr Hlavné správy.