Bratislava 1. mája 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Celým svetom otriasol prípad malého chlapčeka Alfieho Evansa z Veľkej Británie, ktorého nemocničný a justičný systém de facto odsúdil na smrť. Rodičom odmietli jeho prevoz do Talianska, kde ho mohli zachrániť. Následne chlapčeka odpojili od prístrojov a nakoniec po pár dňoch zomrel. Strana Kotleba – ĽSNS odsudzuje túto vraždu a žiada o predvolanie britského veľvyslanca. Podľa Kotlebovcov je na mieste aj otázka vyhostenia britských diplomatov.

Jedna z posledných fotografií Alfieho Evansa. Snímka je zo včerajšieho večera, 27. apríla

Demokratický Západ často moralizuje, kritizuje a  poučuje celý svet o  humanizme a ľudských právach. Ako sa však ukazuje, najprv by si mali urobiť poriadok u seba doma.
Britský justičný a nemocničný systém je totiž zodpovedný za smrť malého chlapčeka Alfieho Evansa. Viac sa dočítate tu.
Kotlebova strana ĽSNS zverejnila na svojej oficiálnej stránke článok, v ktorom odsudzuje tento odporný čin. Alfieho Evansa nazývajú obeťou západnej kultúry smrti:
“V sobotu 28. apríla 2018 zomrel v britskej nemocnici v Liverpoole malý chlapec Alfie Evans, ktorý trpel závažnou nervovou chorobou. Chladnokrvne ho odpojili od prístrojov, ktoré ho držali pri živote. Na tejto smutnej udalosti je však najzarážujúcejšie to, že nemocnica vo Veľkej Británii nedovolila rodičom previesť svoje choré dieťatko do inej nemocnice v Taliansku, ktorá sa ponúkla, že sa život ich chlapca pokúsi zachrániť s využitím iných liečebných metód, než aké používajú vo Veľkej Británii. Ešte morbídnejšie však bolo rozhodnutie britského súdu, ktorý rozhodol, že chlapec musí zostať ležať až do svojej smrti v danej britskej nemocnici aj napriek tomu, že mu táto nemocnica nedokáže pomôcť. K dverám jeho izby postavili policajtov a čakali, kým sa neudusí alebo nezomrie od vyhladovania. Chlapček sa tak ocitol v modernom koncentračnom tábore, odkiaľ nebolo úniku,” píše poslanec ĽSNS Ján Kecskés.
ĽS Naše Slovensko považuje takýto postup britského zdravotníctva a justície za mimoriadne brutálny a bezcitný. Právny a zdravotnícky systém krajiny, ktorý umožňuje, či dokonca priamo nariaďuje smrť dieťaťa a nedovolí rodičom ani len skúsiť preniesť svoje dieťa na liečbu do inej nemocnice považujú za chorý a zdegenerovaný. Tento tragický prípad je len ďalším z dôkazov šírenia tzv. kultúry smrti, ktorá ochromila celý západ a postupne sa dostáva aj k nám. Táto kultúra smrti je charakterizovaná absolútnou neúctou k ľudskému životu, drastickým presadzovaním neobmedzených potratov a eutanázií, kladením egoistických a ekonomických záujmov nad životy bezbranných ľudí, či dokonca detí.
Veľká Britána a mnohé ďalšie krajiny vyhostili ruských diplomatov, kvôli kauze Skripaľ, z ktorej obvinili Rusko, pričom doteraz nepredložili žiadne dôkazy. Slovensko síce ruských diplomatov nevyhostilo, ale stiahlo slovenského veľvyslanca z Mosky.
Kotlebovci si preto kladú dôležitú otázku, a to či nie je dôvod na vyhostenie britských diplomatov:
“Keď sa vo Veľkej Británii niekto údajne pokúsil otráviť dvojitého agenta Sergeja Skripaľa, tak západné krajiny žiadali od Slovenska, aby sme v rámci „solidarity“, bez predloženia akýchkoľvek dôkazov okamžite vyhostili ruských diplomatov zo Slovenska. Teraz, keď bol malý Alfie Evans v mene rozsudku Veľkej Británie de facto odsúdený na smrť, je namieste otázka, či by sme v rámci rovnakej solidarity s rodičmi Alfieho Evansa nemali dočasne vyhostiť zo Slovenska britských diplomatov.”
Ján Kecskés (ĽSNS) ako člen Zahraničného výboru NR SR bude žiadať vyvodenie zodpovednosti:
“Budem požadovať predvolanie veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku do NR SR a budem žiadať od neho vysvetlenie brutálneho postupu britského zdravotníctva a justície. Ak nás môžu západné krajiny neustále kritizovať a poučovať o ľudských právach, tak máme rovnaké právo aj my voči nim! Najmä ak sa jedná o krajiny, ktoré agresívne napádajú suverénne štáty (nedávne bombardovanie Sýrie) a v mene „pokrokového“ liberalizmu legalizujú zabíjanie nevinných detí.”
Kotlebovci taktiež organizujú pietnu spomienku na Alfieho Evansa – obete západnej liberálnej kultúry smrti. Uskutoční sa v nedeľu, 6.mája o 16:00 hodine pred budovou veľvyslanectva Veľkej Británie, (Panská 16, Bratislava).
Samuel Gdovin
 
Príspevok Kotlebovci odsudzujú násilné ukončenie života dieťaťa Alfieho a žiadajú o predvolanie britského veľvyslanca. Na mieste je aj otázka vyhostenia britských diplomatov zobrazený najskôr Hlavné správy.