Banská Bystrica 12. septembra 2017 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian )

V sobotu 19. augusta chystá strana Mariana Kotlebu protestnú jazdu proti asociálom a údajnej nečinnosti polície. Členovia a sympatizanti ĽSNS odštartujú svoju jazdu v Banskej Bystrici a postupne prejdú viacero miest a obcí v Banskobystrickom kraji. Práve tam sa totiž podľa nich odohralo viacero násilnosti spáchaných asociálmi.
Na snímke poslanci NR SR vľavo Milan Uhrík (ĽSNS) a predseda strany ĽSNS Marian Kotleba

“Situácia na Slovensku sa neustále zhoršuje. Vláda používa proti ľuďom a opozícii čoraz fašistickejšie praktiky. Tlupy asociálov naďalej okrádajú, znásilňujú a vraždia nevinných ľudí. Každý, kto na tieto problémy upozorní, je prenasledovaný za extrémizmus. Nenechajme si už skákať po hlave. Pridajte sa k našej protestnej jazde. Ak to nepomôže, obsadíme celú Bratislavu!” napísal podpredseda ĽSNS , Milan Uhrík na sociálnej sieti.
Kotlebovci svoju protestnú jazdu začnú v sobotu 19. augusta o 11:00 hodine na parkovisku pred obchodným domom Tesco. Následne urobia okruh po Banskobystrickom kraji. Najprv namieria na juh do Zvolena, prejdú taktiež cez Detvu, Lučenec, Rimavskú Sobotu, Hnúšťu, Tisovec , Červenú skalu, Heľpu, Polomku a svoju protestnú jazdu zakončia v Brezne.
Protestnou jazdou chcú poukázať na trestnú činnosť tzv. asociálov z osád, ktorá je práve v Banskobystrickom kraji veľmi rozšírená. Marian Kotleba pred pár dňami zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu kde informoval verejnosť o incidente na Horehroní :
“Asociáli na Horehroní opäť útočili! Tentokrát sa ich terčom stalo mladé dievča, ktoré minulý týždeň napadli 3 asociálni Cigáni, píše ĽSNS na svojej stránke (viac TU).
Podľa Kotlebu je polícia v týchto prípadoch nečinná a o tomto incidente  doteraz nespísala záznam a dievča, ktoré sa stalo obeťou napadnutia tak dodnes ani len nevie, či polícia tento prípad vôbec prešetruje.
Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.