Bratislava 7. februára 2019 (HSP/Foto: SITA-Marek Mrviš)
 
V piatok 8. februára sa má v parlamente bude hlasovať o dvoch návrhoch, ktoré majú zmeniť súčasný potratový zákon a značne, aj keď nie dokonalo, zlepšiť právnu ochranu nenarodených detí, ktoré sú v súčasnosti ohrozené umelým potratom. Kotleba v tejto súvislosti má pre poslancov nečakanú ponuku

Na snímke Marian Kotleba

Návrh zákona, ktorý vypracovala strana ĽSNS hovorí o tom, že žene možno umelo prerušiť tehotenstvo s jej súhlasom, len “ak je ohrozený jej život”, ak otehotnela znásilnením a tehotenstvo nepresahuje 12. týždeň, a ak ide o ťažko geneticky poškodené dieťa, pričom tehotenstvo nepresahuje 24.týždeň. Týmto návrhom sa brániť vykonávať svojvoľne potraty do 3. mesiaca života dieťaťa na požiadanie, ako to funguje dnes.
Tento návrh zákona bol pred časom v parlamente zablokovaný a v spoločnosti vyvolal rozruch, že ĽSNS predbehla v politickej ochrane života ikony prolife hnutia, z ktorých sa viacerí ocitli aj v parlamente, a tí dokonca otvorene vyzývali ignorovať návrh zákona z dielne ĽSNS.
Poslanec Richard Vašečka síce bol za prijatie Kotlebovho zákona, prichádza však teraz so svojím návrhom, aby bol prijateľný aj pre kresťanskú kaviareň.
Vašečkov nový návrh hovorí nasledovne:
Zdravotnícki pracovníci nesmú matku nabádať, aby svoje tehotenstvo umelo prerušila.” Okrem toho, ak zdravotnícky pracovník zistí, alebo mí podozrenie, že matku k umelému prerušeniu tehotenstva niekto núti, je povinný ju poučiť o jej práve nepodstúpiť umelé prerušenie tehotenstva. V návrhu sa ďalej uvádza, že ak zdravotnícky pracovník zistí, že ju niekto k potratu núti, je povinný to oznámiť policajnému orgánu.  
Na žiadosť matky je možné tehotenstvo ukončiť ak je to nevyhnutné pre záchranu matky, ak je to nevyhnutné pre zabránenie trvalého a vážneho poškodenia zdravia matky (táto formulácia je veľmi nešťastná, žena si tam môže dosadiť čokoľvek – aj trvalé vážne poškodenie psychického zdravia); ak tehotenstvo je plodom znásilnenia a nepresahuje 12. týždeň, alebo ak dieťa trpí vážnym poškodením a tehotenstvo nepresahuje 24. týždeň. 
Keďže zatiaľ to nevyzerá ružovo a zdá sa, že kresťanskí poslanci SMERu a SNS sa hlasovania zdržia, prípadne zahlasujú proti, Kotleba prišiel s nečakanou ponukou: 
“Chcem vám všetkým povedať, že ak by mal byť problém len v tom, že máte problém s nami ako predkladateľmi, ale boli by ste výmenou za nejakú ústretovosť z našej strany ochotní podporiť návrh pána poslanca Vašečku, my sme ochotní náš návrh pred hlasovaním stiahnuť. Sme ho ochotní stiahnuť cenou za výmenu vašich hlasov za podporu návrhu poclanca Vašečku. Nie je taký prísny ako náš, ale je taktiež dobrý a taktiež by znamenal obrovské zlepšenie situácie v oblasti týchto zbytočných potratov a zabíjania nenarodených detí.”
Kotleba bude čakať do piatku 11. hodiny a bude čakať predovšetkým na poslancov zo strán SMER, Most-Híd, OĽaNO.
 
Príspevok Kotlebov návrh zobrazený najskôr Hlavné správy.