Bratislava 22. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Michal Svítok)

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za hnutie Sme Rodina Milan Krajniak, sa vo svojom najvnošiom videu ”pustil” do Mariána Kotlebu a Milana Uhríka

Na snímke poslanec Marian Kotleba (Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko) Na snímke poslanec Marian Kotleba (Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko)

Krajniak tvrdí, že Uhrík s Kotlebom len klame a zavádza.

”Dobrý večer priatelia

Tu v Bratislave máme pekných -10 stupňov ale povedal som si, že sú niektoré veci ku ktorým sa treba vyjadriť, tak som vybehol von. Chcem sa vyjadriť k tomu, že páni poslanci Kotleba a Uhrík, začali zdielať na Facebooku informáciu, podla ktorej som mal ja osobne na branno-bezpečnostnom výbore, hlasovať za zrušenie víz pre občanov Kosova a Turecka,” týmito slovami začína Krajniak svoj videokomentár.

”Je to absolútna lož. Na výbore pre obranu a bezpečnosť som vždy hlasoval a veľmi otvorene sa vyjadroval, proti udeleniu víz pre občanov neexistujúceho štátu Kosovo a pre občanov Turecka. Som absolútne znechutený s toho, že my poslanci za hnutie Sme rodina, sme sa snažili správať k poslancom Kotlebovej ĽSNS istým spôsobom bez predsudkov, bez obvinení z fašismu, a pristupovali sme k ním spôsobom, že ak je niečo dobré, tak to podporíme. Ale oni sa správajú veľmi nechutne, zbabelo, zavádzajú, klamú, a absolútne si nerobia žiadne problémy s tým, že to čo hovoria sa dá vkľude vyvrátiť a overiť. Bohužiaľ je mi ľúto, ale musím to povedať takto – sú to sráči. Nieje to prvý krát, kedy na Facebooku iba kvôli tomu, alebo na verejnosti, svojich mítingoch šírili úplne nepravdivé informácie. Doteraz sme na to nereagovali, ale už som si povedal že toto je absolútny vrchol,” pokračuje Krajniak

”Pre mňa sú to naozaj sráči, a bohužiaľ, základom chlapského prístupu je, že si nerobíte z huby riť. Bohužiaľ a títo dvaja páni Kotleba s Uhríkom si ju robia,” uzatvára Krajniak, a v závere ešte varuje potencionálnych voličov Kotlebovej strany.

K obvineniu Milana Krajniaka sa pre Hlavné správy vyjadril dotknutý poslanec NR SR za stranu ĽSNS Milan Uhrík

Na júnovom zasadnutí Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť sa hlasovalo o readmisnej dohode s Tureckom. Schválenie tejto dohody bolo prvým krokom smerujúcim k zrušeniu víz pre Turkov. Tak to bolo napísane dokonca aj v samotnom popise tejto dohody, o ktorej poslanci na výbore hlasovali. Zrušenie víz pre Turecko by znamenalo, že viac ako 70 miliónov tureckých moslimov by sa mohlo úplne nekontrolovane pohybovať po Európe. Napriek tomu, jediný kto na danom výbore hlasoval proti tejto dohode bol Marian Kotleba z ĽS Naše Slovensko. Proti tejto dohode nehlasoval ani poslanec Hrnko z SNS, ani poslanec Krajniak zo SME Rodina a ani žiadny z poslancov z ostatných politických strán.

Dôvodová správa k dohode medzi Európskou úniou a TureckomDôvodová správa k dohode medzi Európskou úniou a Tureckom

Aby ľudia videli, kto to v NR SR myslí s bojom proti islamizácii vážne, tak som na Facebook publikoval obrázok, ktorého hlavným posolstvom malo byť práve sprostredkovanie informácie o tom, že Marian Kotleba bol jediný, kto v júni 2016 hlasoval PROTI dohode smerujúcej k zrušeniu víz pre Turkov. Tento obrázok však vyvolal na internete zmätočné reakcie, pretože o zrušení víz pre Turecko sa hlasovalo pri inej príležitosti ešte raz v októbri 2016 a mnohí diskutujúci si mysleli, že obrázok sa týkal tohto októbrového hlasovania. V tomto chaose nakoniec úplne zaniklo posolstvo, ktoré mal obrázok poskytovať a diskutujúci sa sústredili viac na formu, ako na podstatu veci. Preto som sa rozhodol obrázok z Facebooku stiahnuť.

Pán poslanec Krajniak však namiesto toho, aby vysvetlil, prečo ako oficiálny priateľ Izraela, bojovník proti islamizácii a (samozvaný) posledný križiak nehlasoval na výbore PROTI takto závažnej dohode s Tureckom vo videu natočenom v uliciach piatkovej nočnej Bratislavy zbrklo označil mňa aj Mariana Kotlebu za „sráčov“ a klamárov. Svoj vulgarizmus dokonca neváhal spečatiť ani citátom zo svätej Biblie. Takto hlúpo sme ho pritom my nikdy neurazili a verím, že ani neurazíme. Pritom vzhľadom k jeho veľmi zaujímavej politickej minulosti by sme na to mohli nájsť mnoho dôvodov – stačilo by len zapnúť vyhľadávač Google. To však nie je náš štýl a ani to robiť nebudeme.

Pre mňa, ako zarytého odporcu islamizácie Slovenska v takto závažnej otázke platí, že kto nehlasuje jasne proti, tak príchod moslimov a islamizáciu Slovenska priamo alebo nepriamo schvaľuje. Je pritom úplne jedno, o aký typ dokumentu ide. V takýchto dôležitých témach v našom ponímaní neexistuje žiadne „zdržal som sa“. Keď nás tu raz prevalcuje invázia moslimov, tak čo povedia poslanci, ktorí nehlasovali proti islamizácii, svojím deťom? „Synu, bojoval som ako sa dalo. Nahrával som selfie videá na Facebook a pri hlasovaní som sa statočne zdržal!“ Veď to je absurdné!

Na druhej strane je však pravda, že na obrázku, ktorý som publikoval bola nepresnosť v tom, že hlasovanie sa malo týkať aj zrušenia víz pre občanov Kosova. Takto som si to pamätal, pretože táto problematika sa prejednávala v diskusiách väčšinou spolu. Hlasovaní v NR SR za uplynulý rok bolo okolo tisíc a uznávam, že v tomto bode som sa pomýlil. Za to sa všetkým dotknutým poslancom chlapsky ospravedlňujem a obrázok kvôli tomuto omylu ďalej šíriť nebudeme.

Celkovo zhrnuté – nemyslím si, že ospravedlňovať by sa mal ten, kto na čudné hlasovanie poslancov v dobrej viere, aj keď s nepresnosťami, poukáže. Národu by sa mal ospravedlňovať ten, kto nehlasuje PROTI dohodám smerujúcim k postupnej islamizácii Slovenska.

Viac sa k tejto téme vyjadrovať nebudem, pretože ako profesionál som odporcom nekonštruktívnych osobných osočovaní a sporov, ukončil Poslanec Uhrík.

Samuel Poništ