Bratislava 26. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR-Jakub Kotian)
 
V súvislosti s novelou zákona o umelom ukončení tehotenstva, ktorú sa strana ĽSNS chystá predložiť do májovej schôdze NR SR, sme položili predsedovi strany Mariánovi Kotlebovi niekoľko otázok

Na snímke predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽS NS) a poslanec Národnej rady SR (NR SR) Marián Kotleba

ĽSNS prichádza s takouto témou v politicky výnimočne horúcom období. Nie je v tom tak trochu aj zámer ostentatívne sa dištancovať od súčasných prekáračiek koalície s opozíciou?
Ako ste povedali, my sa do toho nezapájame, lebo vidíme, že to je iba hra o výmene figúrok, ktorá nič dobré neprinesie a žiadna radikálna zmena k lepšiemu sa tým neudeje. Naopak, my sa vždy snažíme konštruktívne riešiť skutočné problémy spoločnosti, a práve preto prichádzame s týmto zákonom, ktorý absolútne nemá žiadnu časovú spojitosť s tými vecami, ktoré ste spomenuli. Myslíme si, že je ten správny čas na to, aby sa v spoločnosti začala diskusia o tom, či je správne a ľudské zabíjať nenarodené deti len preto, že niekto chce možno uprednostniť kariéru.
Máte v súvislosti s týmto návrhom aj nejakú podporu od ďalších strán v NRSR?
To uvidíme pri hlasovaní. Toto je však taká vážna vec, ktorá sa týka všetkých bez ohľadu na politické tričko, že verím, že aj tí, ktorí doteraz naše návrhy hodnotili nie podľa toho, či sú dobré pre Slovensko, ale kto ich predkladá, by sa konečne mohli nad sebou zamyslieť a zaujať zodpovedný postoj.
Spomínali ste demografický trend, že populácia Slovenska naberá tendenciu sa zmenšovať. Ale keď sa pozrieme do minulosti, zistíme, že pred pár stáročiami žilo na Slovensku omnoho menej ľudí než dnes. Myslíte si naozaj, že by to bola taká katastrofa, keby sa počet obyvateľov zase čiastočne zmenšil, napríklad na 4 milióny? Je demografia skutočne rozumným dôvodom na argumentáciu, že potrebujeme sem navoziť imigrantov, lebo inak budeme mať problém?
No vidíte, liberáli to tvrdia, vyslovene s tým operujú, že klesá pôrodnosť (hoci interrupcie napriek tomu stúpajú, to je veľmi negatívny trend), a preto sem musíme navoziť všetkých tých jadrových fyzikov, lekárov a iných špecialistov. Táto liberálna rétorika je absolútne propagandistická. Naopak, my poukazujeme na to, že tie štáty, ktoré neumožňujú regulovať pôrodnosť, vo svete dominujú. Vidíme napríklad, čo robia moslimovia – tam keby išla žena na interrupciu, tak by ju spoločnosť vyslovene odvrhla. Je najvyšší čas sa v tomto smere prebudiť.
Ivan Lehotský
 
Príspevok Kotleba o potratoch: Je to tak vážna vec, že poslanci by nemali hľadieť na stranícke tričko ale zaujať zodpovedný postoj zobrazený najskôr Hlavné správy.