Bratislava 6. marca 2019 (HSP/Foto:Screenshot TA3)
 
V diskusnej relácii televízie TA3 Téma dňa v rámci duelov kandidátov na prezidenta SR si vymenili svoje názory Martin Daňo a Marian Kotleba. Daňo naznačil, že by sa Kotleba mohol vzdať kandidatúry v jeho prospech

Na snímke prezidentskí kandidáti Marian Kotleba a Martin Daňo

“Bez neho strana nebude fungovať, keby sa stal prezident, mal by radšej podporiť mňa. Pozrite sa, ako mu raketovo rastú preferencie a ja by som nemal problém mu dať poverovacie dekréty, lebo druhí by mu ich nedali,” povedal Martin Daňo.
“Ja s ním nemám problém, ruku si podať aj v parlamente, keď sa stretneme. Nie som a nebudem ako tento súčastník, ktorý ho dokonca neprijal v paláci. V živote by som si nedovolil neprijať niekoho, komu dajú občania dôveru vo voľbách,” dodal Daňo.
Moderátor sa opýtal, či Daňo na konci kampane oficiálne vyzve Mariana Kotlebu, aby sa vzdal v jeho prospech. “Viete, ja nemôžem nikoho vyzývať…”
Predseda ĽSNS na poznámku Martina Daňa reagoval s úsmevom.
Kotleba v diskusii odpovedal aj na otázku, v čom sa odlišuje od Štefana Harabina, s ktorým majú podľa moderátora TA3 rovnakú voličskú základňu. “Ja som nesedel vo vláda s Mečiarom, Slotom ani s Ficom. Nehlasoval som za Lisabonskú zmluvu, ani za prijatie eura, čo bolo okradnutie celého Slovenska. To je najväčší rozdiel.”
Líder ĽSNS k téme vymenovania vlády a premiéra povedal, že si ctí demokraciu a poverili by zostavením vlády stranu, ktorá by dokázala garantovať väčšinu v Národnej rade, pričom by konkrétne neodmietol ani jednu politickú stranu.
 

 
Príspevok “Kotleba by mal radšej podporiť mňa, bez neho ĽSNS nebude fungovať. Ich preferencie rastú, ja by som mu dal dekrét zostaviť vládu,” vyhlásil kandidát na prezidenta Daňo zobrazený najskôr Hlavné správy.