Kosovský minister vnútra chce deradikalizovať teroristov po ich návrate do vlasti

Priština 24. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:Bejtush Gashi Facebook)
 
Kosovský minister vnútra Bejtush Gashi ohlásil podľa televízie RTK zriadenie špeciálneho útvaru rezortu, ktorý by sa mal venovať deradikalizácii občanov, ktorí bojovali v Iraku a v Sýrii po boku teroristickej organizácie Islamský štát (IS) a vrátili sa, alebo sa chcú vrátiť do vlasti.

Na snímke kosovský minister vnútra Bejtush Gashi

Podľa ministrových slov ide pritom o integráciu osôb z vojnovým konfliktom zmietaných oblastí do kosovskej spoločnosti. Tamojšie úrady rátajú v projekte aj s pomocou iných štátov, povedal Gashi, ktorý však nedokázal zodpovedať na otázku, koľko navrátilcov z krízovej oblasti očakáva.
Kosovo iba nedávno začalo s realizáciou programu deradikalizácie v radoch uväznených. Príslušné kurzy náboženstva dostávajú za väzenskými mrežami podľa rezortu spravodlivosti aj 20 imámovia.
Podľa skorších informácií kosovských oficiálnych miest sa k teroristickým organizáciám v Iraku a v Sýrii pripojilo v uplynulých rokov viac ako 300 Kosovčanov.
 
Príspevok Kosovský minister vnútra chce deradikalizovať teroristov po ich návrate do vlasti zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)