Bratislava 20. júla 2019 (HSP/Rusvena/Foto:TASR/AP-Visar Kryeziu)

Ruský portál Rusvesna prináša zaujímavú informáciu o odstúpení “kosovského mäsiara” Ramusha Haradinaja, ktorý bol premiérom Kosova. Haradinaj je obvinený z vraždenia srbských civilistov, obchodu s drogami, bielym mäsom a ľudskými orgánmi

Na snímke Ramush Haradinaj

Kosovskí mäsiari, ktorí stoja v čele Kosova sú podporovaní Američanmi. Haradinaja vyzval špeciálny súd v Haagu, aby sa zúčastnil na vyšetrovaní trestných činov, ktoré sú späté s jeho osobou. Haradinaj v Kosove oznámil, že odchádza do Haagu, aby sa odtiaľ vrátil zbavený všetkých podozrení a očistil tak svoje meno.

V podobnom duchu sa ale do Kosova svojho času vybral aj chorvátsky generál Gotovina, nakoniec si pobudol vo väzení  približne 10 rokov. Pritom Gotovina bol len vojak a nebol zasvätený do tajov americkej balkánskej politiky tak ako iní, ktorí stoja v čele Kosova a spoliehajú sa na americkú pomoc. Tento fakt môže byť pre Haradinaja nebezpečný.

V minulosti haagska prokurátorka del Ponteová odstúpila, pretože potvrdila, že súdiť môže len Srbov a čiastočne Chorvátov. Albánci, Bosniaci a Kosovčania sa spoliehali na americké krytie a del Ponteová na nich nedosiahla.

V roku 2015 obvinili kosovských mäsiarov z vraždy takmer 500 srbských žien a detí, ktorým boli navyše odobraté vnútorné orgány, medzi obvinenými je aj kosovský premiér Ramush Haradinaj, ktorý tentoraz odchádza do Haagu, aby očistil svoje meno.

Podľa ruských analytikov sú tri možnosti:

1.Ramush Haradinaj svoje meno definitívne očistí, to bude znamenať, že americký vplyv na Balkáne je stále značne vysoký.

2. Ťahanie o čas. Ramush Haradinaj ostane neočakávane v Haagu dlhšie a podľa toho ako sa bude vyvíjať situácia príde k jeho oslobodeniu alebo odsúdeniu. Podľa toho, že už predom Haradinaj odstúpil z funkcie premiéra je táto možnosť najpravdepodobnejšia. Sám Haradinaj evidentne ráta s možnosťou, že môže pobudnúť v Haagu dlhšiu dobu. Takáto možnosť svedčí o tom, že zápas o Balkán naberá na intenzite. Pred 20 a 10 rokmi Američania tvrdo presadzovali svoje predstavy, teraz musia o vplyv zápasiť. Ďalší nepriamy dôkaz o ich mocenskom úpadku.

3. Ramusha Haradinaja v Haagu zatknú. Ak sa to stane, budú veľmi rýchlo nasledovať aj ďalší kosovskí mäsiari a pravdepodobne pribudnú aj iní balkánski mäsiari, ktorí sa spoliehali na americkú podporu (prípadne uvedení mäsiari začnú páchať čudné samovraždy). Ak padne Ramush Haradinaj, môže to znamenať, že Američania strácajú svoj vplyv na Balkáne veľmi rýchlo.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj