Priština 22. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Visar Kryeziu)
 
Kosovský parlament v piatok schválil dočasné zatvorenie všetkých kasín a stávkových kancelárií, aby posilnil kontrolu úradov nad nimi. Informovala o tom tlačová agentúra AP

Na snímke kosovský premiér Ramush Haradinaj

Zákonodarcovia hlasovali pomerom 74 k 0 za rezolúciu pozastavujúcu hazardnú činnosť dovtedy, kým nebude schválený návrh zákona z dielne vlády. Tá ho pripraví do 30 dní. Kabinet neoznámil, čo sa novým zákonom zmení v porovnaní s rezolúciou.
Kosovskoalbánsky zákonodarca Avdullah Hoti zo strany Demokratická liga Kosova (PDK), ktorý rezolúciu navrhol, vyhlásil, že “stávkovanie občanov ovládlo, ale nikto vďaka stávkových kanceláriám nezbohatol”.
Kosovský premiér Ramush Haradinaj na svojom účte na Facebooku napísal, že schválenie návrhu zákona kabinetom očakáva na budúci týždeň.
Vláda mala v roku 2018 príjem zo stávkovania a hazardných hier vo výške 16 miliónov eur. Po tom, ako susedné Albánsko vlani zatvorilo všetky kasína a stávkové kancelárie, sa mnohé presťahovali do Kosova.
 
Príspevok Kosovo dočasne zatvorilo kasína a stávkové kancelárie, občanov ovládol hazard zobrazený najskôr Hlavné správy.