Košice 19. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)
 
Košický samosprávny kraj (KSK) sa rozhodol v spolupráci s Východoslovenským futbalovým zväzom (VsFZ) organizovať Krajskú futbalovú ligu ako Zimný pohár predsedu Košického samosprávneho kraja

Ilustračné foto

Do podujatia sa prihlásilo 93 tímov z celého kraja z tretej, štvrtej a piatej ligy. “Záujem klubov nás pozitívne prekvapil. Napriek tomu, že toto je pilotný projekt Krajskej futbalovej ligy, prihlásila sa takmer polovica všetkých futbalových družstiev pôsobiacich v súťažiach Východoslovenského a Oblastných futbalových zväzov,“ uviedol predseda KSK Rastislav Trnka.
Cieľom Krajskej futbalovej ligy je zjednodušiť a zlepšiť možnosti zimnej prípravy pre futbalové mužstvá v kraji. “Zorganizovať futbalovú súťaž stojí nemalé finančné prostriedky, čo si najmä menšie kluby nemôžu dovoliť. Východoslovenský futbalový zväz spolu s Košickým samosprávnym krajom preto poskytne futbalovým družstvám finančné, materiálne, organizačné aj technické zabezpečenie, aby mali možnosť kvalitnej zimnej prípravy,“ poznamenal šéf VsFZ Richard Havrilla.
Stretnutia sa odohrajú v zimnom období v termíne od 12. januára do 17. marca 2019 na ihriskách s umelou trávou v mestách Spišská Nová Ves, Moldava nad Bodvou, Košice, Trebišov, Michalovce a Sátoraljaújhely. Celkovo sa v rámci Zimného pohára predsedu KSK odohrá 190 stretnutí. Slávnostný výkop sa uskutoční 12. januára na futbalovom ihrisku v Moldave nad Bodvou. Podrobný rozpis zápasov si verejnosť môže pozrieť na webovej stránke futbalnet.sk a facebookovej stránke “Krajská futbalová liga”.
Zimný pohár predsedu KSK je pilotným projektom, okrem neho chce Košický samosprávny kraj rozhýbať aj študentov zorganizovaním Jesenného pohára pre stredné školy v rámci kraja. Dlhodobou stratégiou je zapojiť do týchto súťaží ďalšie samosprávne kraje.
 
Príspevok Košický samosprávny kraj a VsFZ organizujú krajskú ligu zobrazený najskôr Hlavné správy.