Debrecín 16. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Slovenský futbalový brankár Tomáš Košický ukončil pôsobenie v maďarskom klube VSC Debrecín. Referuje o tom stredajšie vydanie denníka Šport. “V Debrecíne som sa cítil výborne. Super partia, podmienky, príjemné mesto,” uviedol 32-ročný rodák z Bratislavy (nar. 11. marca 1986)

Na snímke brankár Tomáš Košický

Na konci uplynulého kalendárneho roka sa mu skončila platnosť zmluvy. S funkcionármi Debrecína sa pred Vianocami ústne dohodol na pokračovaní spolupráce, nakoniec však z toho nič nebolo. “Kontaktovalo ma vedenie klubu s tým, aby sme dotiahli predĺženie spolupráce. Funkcionári sa vyslovili, že sú so mnou spokojní a mňa, samozrejme, tešil interes z ich strany. Tľapol som si s prezidentom klubu i športovým riaditeľom, ústne sme sa na všetkom podstatnom dohodli a čakal som na novú zmluvu. Nič mi neprišlo, tak som sa ozval, či nastal nejaký problém. Vraj si šéf klubu všetko rozmyslel, aby som ešte chvíľu počkal. Nakoniec mi povedali, že dostanem ešte nižšiu sumu a dvojročný kontrakt okresali na rok s opciou. Nerozumiem aktuálnej politike klubu, zbytočne ma naťahovali a stroskotalo to nakoniec na financiách. Škoda, mrzí ma to, pretože som bol v Debrecíne spokojný,” doplnil Košický.
A ako vníma úroveň najvyššej maďarskej súťaže? “Určite napreduje. Vláda investuje do futbalu obrovské peniaze. Sú vybudované štadióny, na vysokej úrovni sú aj tréningové podmienky. Štyri-päť mužstiev je skutočne kvalitných, medzi nich patrí aj Debrecín. Stále však tvrdím, že u nás na Slovensku sú kvalitnejší hráči,” zakončil Tomáš Košický, ktorý v minulosti chytal aj v Taliansku, Grécku a Izraeli.
 
Príspevok Košický bol s funkcionármi ústne dohodnutý, ale nakoniec v Debrecíne hrať nebude zobrazený najskôr Hlavné správy.