Košice 10. septembra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Dobrovoľnícke centrum Košice (DCK) predstavilo projekt, ktorého ambíciou je vysadiť v meste Košice a jeho okolí strom za každého obyvateľa. V konečnom dôsledku by v meste a okolí mohlo pribudnúť takmer 300-tisíc stromov. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ DCK Martin Ištvan

Ilustračné foto

„V rámci tohtoročnej Košickej dobrovoľníckej jesene dobrovoľníci pripravili okrem revitalizácií materských škôl, výstavby dažďových záhrad aj výnimočný projekt sadenia stromčekov s názvom Sadíme strom života,“ predstavil aktivity dobrovoľníkov pre túto jeseň Ištvan. Ako ďalej uviedol, nákup sadeníc stromčekov sponzoruje Košičan Peter Ďurica s rodinou, ktorý sa rozhodol venovať svoje súkromné peniaze na prospech všetkých Košičanov.

V prvej fáze projektu, teda túto jeseň, sa zamerali na širokú verejnosť a pozemky, ktoré sú v správe mestských častí. Do sadenia sa môže zapojiť ktokoľvek – ľudia, firmy, školy, škôlky, atď. Stačí kontaktovať dobrovoľníkov alebo priamo mestské časti.

So samosprávami plánujú dobrovoľníci zorganizovať aktivity pre verejnosť. Každú sobotu od 21. septembra sa budú môcť ľudia zapojiť do sadenia na vybraných parcelách jednotlivými mestskými časťami. Začíname na Jazere, pokračujeme na Ťahanovciach, Furči, KVP a v Starom meste. Vítame spoluprácu aj s ďalšími mestskými časťami, okolitými obcami a samozrejme i s mestom Košice. Harmonogram podujatí bude vždy zverejnený na webe košických dobrovoľníkov.

„Chceme osloviť širokú verejnosť, aby sa spolupodieľala na tomto projekte. Ak spoločne postupne zasadíme strom za každého obyvateľa nášho mesta, bude to dedičstvo, ktoré tu po nás ostane našim deťom a vnúčatám,“ povedal hlavný koordinátor projektu Peter Džubera.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj