Košice 22. marca 2019 (HSP/Foto:Janka Mičkaninová Pavelová)
 
V Košiciach sa vo štvrtok v Dominikánskom kultúrnom centre Veritas už po 13-ty krát konala pôstna polievka. Aj, keď polievka bola bezmäsitá ľudia si ich ju vychutnávali o to viac, že im ju podávali pomocný košický biskup Mons. Marek Forgáč a košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober

Tohto roku polievku podávali už trinásty krát pod názvom Podeľme sa! Organizuje ho Úsmev, ako dar a Katolícke hnutie žien Slovenska. Zbierka trvá počas cirkevného pôstneho obdobia. Otcovia biskupi polievku podávali všetkým, ktorí prispeli akokoľvek dobrovoľnou čiastkou.

Na snímke košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč

Ako povedal košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč: „Ja som tu druhýkrát odkedy sa organizuje pôstna polievka a vidím to, ako veľmi vynaliezavú aktivitu. Doslova by sa to dalo nazvať, ako vynaliezavá láska, láska k chudobným. Podujatie je zamerané pre tých, ktorí to najviac potrebujú.  Z výťažku sa budú podporovať charitatívne projekty. Ak môžem pomôcť svojou prítomnosťou, ak to povzbudí ľudí tak v konečnom dôsledku pomôže tým, ktorí to potrebujú  tak nás to môže iba tešiť. Celkovo je pripravených približne 300 porcií.“

Na snímke arcibiskup Mons. Bernard Bober

Reakcie ľudí, ktorí prišli na polievku mali veľmi pozitívnu odozvu. Otec arcibiskup Mons. Bernard Bober vyzval veriacich, aby prekonali sami seba a nemysleli iba na seba. „Myslím si, že ľudia by mali svojou dobrotou prispieť a ukázať, že som dobrý človek a chcem prispieť aj iným, aby ich život bol obohatený. Mali by sme ukázať, že nosíme Boha v srdci a je v nás,“ zdôraznil košický arcibiskup – metropolita Mons. Bernard Bober.
„Sme radi, že nad podujatím pôstnej polievky prijali záštitu o. biskupi na celom Slovensku. Začíname dnes v Košiciach, tradične na východe a postupne sa ich chystajú aj v iných diecézach,“ uviedol Radoslav Dráb, manažér pre zriadenie krízových centier na Slovensku.

Finančné prostriedky budú rozdelené na polovicu a  poputujú  do dvoch centier v Košiciach a Rožňave. Centrum pre deti a rodiny Dominika, ktoré sídli v Rožňave a Krízové centrum Vincentínum v Košiciach.
Janka Mičkaninová Pavelová
 
Príspevok Košickí biskupi ponúkali pôstnu polievku zobrazený najskôr Hlavné správy.