Košice 12. septembra 2019 (HSP/Foto:Knižnica pre mládež mesta Košice)

Knižnica pre mládež mesta Košice v pobočke LitPark na Kukučínovej 2 sprístupnila vzdelávaciu výstavu Můj stát (Moja krajina). Výstava je určená školským kolektívom aj jednotlivcom, aby im sprostredkovala odpovede na otázky o význame a používaní štátnych symbolov, informovala Viera Ristvejová z Knižnice pre mládež mesta Košice

Na snímke plagát k výstave Můj stát (Moja krajina)

Výstava Můj stát (Moja krajina) bola zostavená Úradom vlády Českej republiky ku Dňu českej štátnosti. Určená je predovšetkým žiakom prvého a druhého stupňa základných škôl, ktorým má  pomôcť zodpovedať otázky typu: Čo sú symboly štátu? Prečo ich potrebujeme? Prečo ich máme chrániť? Prečo na nich môžeme byť hrdí? Ako ich môžeme správne používať?

„Táto výstava jednoduchou a zrozumiteľnou formou, prostredníctvom kresleného fiktívneho príbehu dvoch detských hrdinov – Mateja a Elišky, postupne predstavuje sedem českých štátnych symbolov, ich pôvod, význam a možnosti použitia. Je zostavená na motívy knihy českého ilustrátora Milana Starého a Martina Velíška –  Putování s českým lvem za sedmi státními symboly (Putovanie s českým levom za siedmymi štátnymi symbolmi),“ informuje Kamila Prextová, poverená riadením Knižnice pre mládež mesta Košice.

Výstavu môžu navštíviť jednotlivci, ale knižnica ju odporúča aj školským kolektívom, v rámci ich vzdelávacieho procesu. „K dispozícii je v našej pobočke LitPark v Kulturparku, na Kukučínovej č. 2 až do 6. októbra 2019 počas otváracích hodín. V prípade záujmu zo strany základných škôl, je potrebné vopred si zarezervovať termín plánovanej  návštevy a to telefonicky na čísla 0903408397, alebo osobne priamo v pobočke,“ dodáva Kamila Prextová.

Výstavu poskytla Mestská knižnica mesta Piešťany.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj