Košice 15. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)
 
Kvalitný tímový výkon, víťazstvo, potlesk divákov a otvorenie si streleckého účtu. Súťažný návrat útočníka Marcela Haščáka do košického dresu dopadol priam ideálne. Po zápase 1. kola hokejovej Tipsport Ligy so Zvolenom (5:2) mal viacero dôvodov na spokojnosť, po rokoch si s radosťou zanôtil aj tradičnú košickú víťaznú pesničku o Mandarínke Darinke.

Na snímke vľavo hráč Košíc Tomáš Hričina a vpravo brankár Zvolena Mackenzie Skapski v zápase 1. kola Tipsport Ligy HC Košice – HKM Zvolen

“Vynikajúci prvý zápas. Každý z nás si odrobil sto percent svojej roboty. Mňa najviac teší, že sa diváci bavili. Na záver nám zahrali aj Mandarinku Darinku, takže si myslím, že máme za sebou krásny zápas zakončený výborným výsledkom,” uviedol Haščák pre TASR. Práve spomínaná pesnička je už dlhé roky skladbou, ktorú si košickí diváci spievajú po domácich víťazstvách. Haščák si ju pamätá ešte zo svojho prvého pôsobenia v klube v rokoch 2010-2013 a uvedomuje si, že dôležité bude, aby hrala najmä v závere sezóny. “Dúfam, že ju budeme počuť čo najčastejšie. Hlavné však bude, aby ju často hrali v play off,” poznamenal Haščák.
Vo svojom prvom súťažnom zápase po návrate do košického dresu sa uviedol gólom. V 2. tretine upravil na 2:1, v závere tretej časti už počas rozhodnutého stavu 5:2 zastavila jeho typickú strelu švihom pravá žŕdka. To ho však už nemrzelo, po zápase hodnotil pozitíva úspešného vstupu do sezóny. “Mňa teší, že sme naozaj odviedli dobrú robotu. Vybojovali sme vari každý puk, z toho som aj ja ťažil pri mojom góle. Tieto aspekty dnes rozhodli. V modernom hokeji sa zápasy rozhodujú v presilovkách, takže ide o to, aby sme sa ubránili oslabeniam a dávali góly v početných výhodách,” dodal Marcel Haščák.
 
Príspevok Košiciam vyšiel štart, Haščák po návrate: “Teší ma radosť divákov” zobrazený najskôr Hlavné správy.