Košice 17. septembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)
 
Spoločné rokovanie vlád Slovenskej a Českej republiky sa v pondelok koná v Košiciach. Hlavnými témami stretnutia sú vzájomné bilaterálne vzťahy, ale aj spoločné podujatia pri príležitosti významných tohtoročných výročí, a to sto rokov od vzniku Československa, 50. výročia Pražskej jari a 25. výročia samostatnosti oboch republík.

Na snímke český premiér Andrej Babiš (vpravo) a slovenský premiér Peter Pellegrini

Ministri budú tiež rokovať o spolupráci v oblasti hospodárstva, spoločnej agende Európskej únie (EÚ) či o regionálnej spolupráci v rámci Vyšehradskej štvorky, ktorej aktuálne predsedá Slovenská republika.
Rokovanie v budove historickej radnice začne po 11.00 h s úvodnými príhovormi predsedov vlád SR a ČR Petra Pellegriniho a Andreja Babiša. Tlačová konferencia premiérov je naplánovaná na 14.40 h.
Spoločné rokovanie vlád sa uskutočňuje už po šiestykrát. Tradícia spoločných stretnutí sa začala v roku 2012, kedy sa ministri stretli súčasne v Trenčíne a v Uherskom Hradišti, následne sa stretli v Skalici, Valticiach a Bratislave. Ostatné rokovanie sa uskutočnilo pred rokom v českých Ledniciach.
 
Príspevok Košice hostia spoločné rokovanie slovenského a českého kabinetu zobrazený najskôr Hlavné správy.