Bratislava 21. marca 2020 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR/AP/Mizan News Agency-Koosha Mahshid Falahi)

Nasledovné riadky sú pozorovania, poznatky a skúsenosti získané v nemeckej prítomnosti, ale v mnohom reflektujú aj situáciu v celej EÚ. Skutočná epidémia, ak neurobíme všetko pre jej odvrátenie, bude ničivá. Je preto potrebné ostro kritizovať a upozorňovať politikov. Ako som už písal v predošlom článku, tak politici by nemali a nesmú šíriť paniku a obavy, ale optimizmus. V opačnom prípade budú  následky epidémie horšie ako samotná korona, a to bude potom skutočná epidémia

Ilustračné foto

Zneistenie obyvateľstva po mnohých rečiach politikov, ktoré prinášajú hororové vízie o koronavíruse, sa prejavuje napr. aj v jeho panike pri vykupovaní obrovských množstiev tovarov, predovšetkým potravín.

Nemecko redukuje verejný život na minimum. Hospodárske škody sú enormné a rastú ďalej.

Politici a médiá namiesto prehnaného neustáleho napomínania občanov, by ich radšej mali upokojovať a redukovať na minimum ich strachy a šíriť optimizmus. A práve to však nerobia takmer vôbec.

Namiesto neustáleho opakovania počtu nakazených a  mŕtvych, by mali neustále opakovať a zdôrazňovať ľuďom, aby robili všetko pre to, čo posilní ich imunitný systém a odstavili všetko to, čo ho oslabuje a či dokonca ničí. O tom sa ale nehovorí takmer nič.

Politici ale všeobecne o tom nemajú ani poňatia a keďže väčšina z nich žila a žije excesívne, tak v tomto smere nemôžu ani byť príkladom.

O tom ako neustále posilňovať imunitný systém som už viackrát písal.

Pokiaľ nemáme účinný medikament, tak je to len náš imunitný systém, ktorý je jedinou spoľahlivou baštou – ak je v optimálnom stave – proti votrelcovi korone.

A zomrieť na koronavírus možno v každom veku – nie je pravdou, ako sa spočiatku myslelo a často ešte aj myslí, že  starí na ňu musia zomrieť a mladí nie. V Číne sa vyliečila z infekcie Covid-19 94-ročná žena, a to len preto, že mala vo výbornom stave imunitný systém.

A Covid-19 môže zabiť aj 20-ročného, ak jeho imunita je z nejakého dôvodu minimálna, ako sa už aj stalo.

A je obrovským panikárčením, ak kancelárka povie, že 60 až 70 percent obyvateľov Nemecka sa nakazí koronou. Taká nerozvážna výpoveď musí vyvolať u množstva ľudí strach a doslova zhrozenie.

Len ak to myslela, že sa tak stane v priebehu ďalších 30 až 50 rokov, tak by to mohlo byť realitou – to však nepovedala.

Aj bežnú chrípku napokon v priebehu mnohých rokov dostane aspoň raz takmer každý človek.

Serdar Somuncu, významný nemecký intelektuál, autor, režisér, hudobník a politik – osobnosť, ktorú pozná takmer celé Nemecko, povedal:

„Skutočná epidémia ešte len príde. Preto sa nemusíme obávať koronavírusu, lebo ten väčšina z nás prežije, ale musíme sa obávať toho, čo potom príde. A to je masívna hospodárska recesia a tá nám prinesie problémy, o akých teraz ani len netušíme. Budú zničené nespočetné existencie, čo sa už teraz rysuje.“

To sú slová, ktoré sú aj mojimi slovami.

Aj posledná veľká banková kríza zničila nespočetné existencie a dohnala mnohých ľudí k suicidu. Ale politici vtedy nezachraňovali úbohých ľudí, ale zachraňovali len banky.

A všetko poukazuje na to, že podobný scenár sa zopakuje aj teraz. Veď už teraz sú zničené mnohé existencie alebo sú na pokraji zničenia.

Roman Bednár

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj