Korčok v Rumunsku: “Investovať do prípravy predsedníctva sa oplatí, budete silnejší pri presadzovaní vlastných záujmov”

Bratislava 16. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

S cieľom podporiť prípravu historicky prvého predsedníctva Rumunska v Rade EÚ navštívil v dňoch 15.-16. júna 2017 štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok Rumunsko, ktoré bude Rade EÚ predsedať od 1. januára 2019.
Na snímke štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok

Pracovná návšteva začala prijatím u ministra zahraničných vecí Rumunska Teodora Melescanua. Predmetom rozhovoru boli aktuálne zahranično-politické otázky, európske témy, ale najmä príprava predsedníctva v Rade EÚ. “Slovenskú republiku a Rumunsko spájajú silné historické väzby. Máme veľa zhodných pozícií a spoločných záujmov. Verím, že naše skúseností z prípravy predsedníctva prispejú k úspešnému priebehu predsedníctva Rumunska v Rade EÚ,” uviedol pri tejto príležitosti štátny tajomník.
Odovzdávanie slovenských skúseností z riadenia Rady Európskej únie pokračovalo pracovnými rokovaniami so štátnym tajomníkom pre európske záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Rumunska B. Manoui, osobitným predstaviteľom pre predsedníctvo Rumunska v Rade EÚ C. Badescu ako aj poradcom prezidenta Rumunska L. Orbanom. Počas stretnutí sa partneri zamerali na všetky oblasti prípravy predsedníctva. “Každý detail je dôležitý, v príprave nesmiete nič podceniť. Z vlastných skúseností vieme, že úspech predsedníctva sa posudzuje nielen podľa počtu konkrétnych legislatívnych výstupov ale aj podľa schopnosti zorganizovať bezchybné podujatia,” zdôraznil v rozhovoroch Ivan Korčok.
V piatok 16. júna vystúpil štátny tajomník na týždennom stretnutí Koordinačného výboru pre prípravu predsedníctva Rumunska v Rade EÚ, kde sa zúčastnili štátni tajomníci rezortov. “Predsedníctvo je obrovská zodpovednosť a zároveň jedinečná príležitosť. Predsedníctvo je akousi poslednou kapitolou plnohodnotného členstva v EÚ. Investovať do prípravy sa oplatí, pretože po predsedníctve je krajina silnejšia a schopnejšia zastupovať svoje záujmy,” uviedol štátny tajomník Ivan Korčok.
TASR informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)