Bratislava 24. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Výrobky sa ešte môžu nachádzať u spotrebiteľov
Kontaminovaná vaječná hmota sa z Rakúska na Slovensko mohla dostať aj cez súkromného spotrebiteľa. Upozorňuje na to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.
Ilustračné foto

Ten má informácie, že jeden zo slovenských zákazníkov si v predajni Metro vo Viedni – Simmering kúpil 4. júla na zákaznícku kartu vaječnú zmes obsahujúcu látku fipronil (pesticíd).
“Pravdepodobne išlo o súkromný nákup,” povedal hlavný hygienik SR Ján Mikas z ÚVZ SR. Úrad na to upozornil v stredu (23.8.) rýchly výstražný systém pre potraviny a krmivá.
Výrobky sa ešte môžu nachádzať u spotrebiteľov, Mikas odporúča, aby ich nepoužívali, prípadne ich vrátili späť do miesta predaja – Viedeň – Simmering, Rakúsko.
Konkrétne ide o produkty Wiesenhof Eifix – Eigelb Bodenhaltung flüssig, pasteurisiert, L 6041-0 a Wiesenhof Eifix – Schlemmer Rührei Bodenhaltung flüssig, pasteurisiert, L6073-0 .
Kontaminovanú vaječnú zmes našli nedávno kontrolóri na Slovensku v štyroch luxusných bratislavských hoteloch. Spotrebovalo sa 570 kilogramových balení, dodávateľovi sa vrátilo 90 kilogramov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.