Vyšetrovanie sociálneho úradu, či sa Brad Pitt správal v septembri počas súkromného rodinného letu násilne voči svojmu adoptívnemu synovi Maddoxovi, nezistilo žiadne zlé zaobchádzanie zo strany herca.

​Žiadosť o vyšetrovanie podala Angelina Jolie. V rovnakom čase, keď hercovi doručila žiadosť o rozvod. Vyšetrovanie bolo uzavreté pred pár dňami. Viaceré zdroje uviedli, že sociálny úrad pre deti a rodinu v okrese Los Angeles preveroval obvinenia, že Pitt bol počas letu v polovici septembra násilný voči 15-ročnému Maddoxovi z Kambodže. Herečka a režisérka Angelina Jolie po údajnom incidente ihneď požiadala o rozvod. Jej advokát vtedy vyhlásil, že tak urobila „pre dobro a zdravie rodiny“.

Hlavným bodom rozvodu bola starostlivosť o šesť detí oboch hercov. Jolie sa snažila o výhradnú starostlivosť, kým Pitt žiadal striedavú starostlivosť. Rozvádzajúci sa manželia nakoniec dosiahli dohodu, že deti zostanú vo výhradnej starostlivosti matky a Pitt sa s nimi bude môcť vídať. Tieto návštevy však budú musieť prebiehať pod dohľadom terapeuta.

Právny zástupca Angeliny Jolie oznámil, že herečke sa uľavilo, že vyšetrovanie sa skončilo. A že dosiahnutá dohoda o starostlivosti „umožní deťom zotaviť sa“. Právny zástupca Pitta odmietol situáciu komentovať.

Pitt a Jolie boli manželmi dva roky, ale pár tvorili 12 rokov, odkedy sa zblížili pri nakrúcaní filmu Pán a pani Smithovci z roku 2005. Dvojica má spolu šesť, adoptovaných i biologických, detí.