Bratislava 17. marca 2019 (HSP/Foto:Facebook)
 
K predbežným výsledkom volieb prezidenta SR sa v nedeľu ráno na sociálnej sieti vyjadril Zsolt Simon – šéf novo založenej strany Maďarské fórum a bývalý minister pôdohospodárstva za stranu Most-Híd. Simon kriticky zhodnotil výsledok jeho bývalého straníckeho šéfa Bélu Bugára, ktorý skončil v prvom kole 6. so ziskom 3,10 %.

Na snímke Zsolt Simon

Simon si myslí, že tento výsledok Bélu Bugára je definitívnym znamením konca strany Most-Híd v parlamentnej politike.
“Most končí ako parlamentná strana. Bugár v žiadnom z južných okresov nevedel získať viac ako 50 % odovzdaných hlasov. Získal iba 3,1% odovzdaných hlasov čo je 66 667 hlasov,” poznamenal.
Zsolt Simon tiež pripomína, že Gyula Bárdos, ktorý nikdy nebol podpredsedom parlamentu a nekandidoval z pozície vládnucej strany pred piatimi rokmi získal 5,1 % a 97 035 hlasov, teda o 30 368 viac ako “ikonický“ Bugár.
“Jednoznačne sa potvrdilo, že bola chyba sa spojiť s Ficom a s Dankom, ktorí reprezentujú zlo v krajine. Most-Híd vymenil vstupom do tejto vlády a obhajobou všetkých Ficových a Dankových prúserov dlhodobé zastupovanie Maďarov v parlamente za svoje krátkodobé ciele.”
Voliči podľa Simona v sobotu jasne vystavili Bugárovi a jeho strane vysvedčenie. Maďari prestali podporovať Most. Je tu ich koniec.”
 

 
 
Príspevok “Koniec strany Most-Híd,” myslí si Zsolt Simon: “Ešte aj Bárdos pred piatimi rokmi získal viac hlasov ako teraz ikonický Bugár” zobrazený najskôr Hlavné správy.