Bratislava 1. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

Poslanec NR SR Miroslav Sopko na svojom facebookovom profile zverejnil odpoveď ministra životné prostredia na otázku, či ministerstvo plánuje schváliť rozšírenie skládky v Michalovciach. Podľa poslanca je totiž súčasný trend skládky likvidovať  a nie rozširovať

Ilustračné foto

“Rozširovaniu  skládok odzvoní.” To podľa Sopka vyplynulo z odpovede ministra životného prostredia László Sólymosa.

Minister životného prostredia na otázku o rozšírení skládky v Michalovciach totiž odpovedal, že “zneškodňovanie odpadov skládkovaním, je na poslednom mieste hierarchie odpadového hospodárstva.” Čo znamená, že je to najnevhodnejší spôsob nakladania s odpadom a aktuálny trend, je podľa ministerstva, odklon od skládkovania.

“To nebude dobrá správa pre všetkých pozemkových špekulantov, ktorí by sa radi pri rozširovaní skládok odpadu poriadne nabalili zabezpečením susedných pozemkov vlastnou hlavou,” píše Sopko.

Podľa poslanca je podstatne ekonomickejšie i ekologickejšie recyklovať s cieľom nulovej produkcie odpadu. “Dá sa to, len je potrebné chcieť.”

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj