Bratislava 29. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) vníma konflikt s Asociáciou nemocníc Slovenska ako konflikt založený na nedorozumení. Uviedla to na tlačovej besede generálna riaditeľa VšZP Ľubica Hlinková. Reagovala tak na nedávne tvrdenie Asociácie nemocníc Slovenska, ktorá konštatovala, že VšZP účelovo zavádzala v číslach, ktoré sa týkali dofinancovania nemocníc

Na snímke generálna riaditeľka Všeobenej zdravotnej poisťovne (VšZP) Ľubica Hlinková

“Je ešte dosť času, aby sme našli dohodu v rokovaní jednak s asociáciou nemocníc, ale aj na individuálnej báze,” povedal podpredseda predstavenstva VšZP Milan Horváth. Podľa neho rokovania s jednotlivými nemocnicami v prípade dofinancovania začali v pondelok v dvoch nemocniciach v Žilinskom kraji.

Asociácia nemocníc Slovenska minulý týždeň konštatovala, že bola zo strany Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) účelovo zavádzaná. Ako uviedla vo svojom vyhlásení, VšZP na rokovaní tvrdila, že nemocniciam ANS vyplatila 40 miliónov eur v ročnom ponímaní. Súčasné zmluvy sú však podľa asociácie na 30 miliónov eur, čo poisťovňa následne potvrdila aj na tlačovej konferencii.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj