Bratislava 3. apríla 2018 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS)
 
Na Slovensku vyvrcholil projekt pôstnych myšlienok. Štyridsaťsedem krátkych myšlienok dostalo do svojho e-mailu počas decembra vyše 18 000 zaregistrovaných ľudí. Boli medzi nimi nielen biskupi a kňazi, ale i tisícky laikov. Desiatky tisíc ľudí si myšlienky denne čítalo a zdieľalo na sociálnych sieťach. Aktívne ich promovalo aj Rádio LUMEN, bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko a ďalšie stránky. Za ich vytvorením stojí tím projektu.

Ilustračné foto

Projekt podporili všetci biskupi Slovenska. Osobne tiež prijímali na svoje emaily denne myšlienky. Nepríjímali ich len ľudia zo Slovenska, ale i v zahraničí. Zo štatistík vyplýva, že išlo napríklad o záujemcov z Českej republiky, Rakúska, Veľkej Británie, Spojených štátov amerických, Talianska, Írska, Nemecka, Maďarska a Srbska. Podľa štatistík zo sociálnych sietí, statusy s myšlienkami najviac čítali ľudia z Bratislavy a celkovo najviac ľudí vo veku od 18 do 24 rokov. KBS plánuje v projekte pokračovať.

Projekt trval od Popolcovej stredy do 1. apríla 2018 (Veľkonočnej nedele). V tomto čase získali záujemcovia každý deň e-mail myšlienku s fotografiou, ktorá priamo nadväzovala na evanjelium dňa. Cieľom projektu bolo pomôcť duchovne sa pripraviť na Veľkú noc, najstarší a najvýznamnejší sviatok kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista. Tí, čo nemajú prístup na internet, mohli projekt podporiť svojou modlitbou či pôstom.

Ide o projekt Konferencie biskupov Slovenska. Zastrešuje ho Tlačová kancelária KBS. Bižšie informácie je možné nájsť na stránke zamyslenia.kbs.sk.
 

Príspevok Konferencia biskupov Slovenska ukončila projekt pôstnych zamyslení zobrazený najskôr Hlavné správy.